5 najlepszych miejsc w Londynie na wycieczkę statkiem

 

O frajdzie jaką sprawia wycieczka statkiem po Tamizie pisałam już w tym wpisie. To atrakcja, którą w różnych wariantach można powtarzać wielokrotnie i nigdy nie będzie się miało dosyć.

 

Zobaczcie więc zestawienie 5 NAJLEPSZYCH MIEJSC w LONDYNIE do których można dotrzeć statkiem wycieczkowym lub tramwajem wodnym płynąc po Tamizie.

 

Greenwich Park

To najpopularniejsza destynacja jeśli chodzi o wycieczki statkiem – taki londyński standard, ale jakże udany.

 

Park Greenwich to piękny park we wschodnim londynie, gdzie znajduje się Królewskie Obserwatorium Astronomiczne oraz słynny południk zerowy. To stamtąd rozciąga się też niesamowity widok na panoramę Londynu, który warto zobaczyć na własne oczy.

 

Najłatwiej jest tam dotrzeć właśnie drogą wodną, bo nie dojeżdża tam bezpośrednio żadne metro. Na miejsce możecie popłynąć tramwajem wodnym z centrum (linie RB1 i RB1X) lub licznymi statkami wycieczkowymi – przystanek Greenwich Pier.

 

Więcej na temat tego parku znajdziecie we wpisie: Greenwich Park – piękny park we wschodnim Londynie.

 

Największa farma w Londynie – Mudchute Park and Farm

Wysiadając na tym samym przystanku (Greenwich Pier, gdzie dopływają tramwaje wodne RB1 i RB1X oraz statki wycieczkowe) i przechodząc tunelem dla pieszych pod Tamizą dotrzecie do największej farmy ze zwierzętami hodowlanymi z Londynie – Mudchute Farm.

 

To jedyne takie miejsce w Londynie, w którym można podziwiać widok wieżowców na Canary Wharf i jednocześnie słuchać beczenia owiec. Świetne miejsce dla dzieci, które mogą nie tylko zobaczyć, ale także pogłaskać i nakarmić mieszkające tam zwierzęta.

 

Więcej na temat tej farmy znajdziecie we wpisie: Największa farma w Londynie – Mudchute Park and Farm.

 

Emirates Airline Cable Car

Także we wschodnim Londynie znajduje się jedna z naszych ulubionych londyńskich atrakcji – Emirates Airline Cable Car.

 

Jest to pierwsza i jedyna miejska kolejka linowa w Wielkiej Brytanii. Przejażdżka nią to nie lada przeżycie – wznosi się ona na maksymalną wysokość 90 metrów, a podczas podróży można podziwiać wyjątkową panoramę wschodniego Londynu.

 

Dodatkowo będziecie mogli odwiedzić znajdujące się tam muzeum Emirates Aviation Experience, gdzie można wcielić się w rolę pilota Airbusa i poznać kilka ciekawostek na temat zasad działania samolotów. Fascynujące miejsce!

 

UWAGA! Nie dopływają tam statki wycieczkowe!

Na miejsce dotrzecie tramwajem wodnym obsługiwanym przez London River Service. W tym celu wybierzcie linie RB1 lub RB1X i wysiądźcie na przystanku North Greenwich.

 

Więcej o czekających Was tam atrakcjach znajdziecie we wpisie: Kolejka linowa w Londynie – Emirates Cable Car.

 

Kew Gardens

Teraz udajemy się Tamizą w drugą stronę i odwiedzamy zachodnią część Londynu. Tutaj polecam Wam wycieczkę do najpiękniejszego Ogrodu Botanicznego w Londynie – Kew Gardens. To idealne miejsce na rodzinny spacer, nawet jeśli nie jesteście ogromnymi fanami botaniki. Na dzieci czeka tam mnóstwo ciekawych atrakcji, które zapamiętają na długo 🙂

 

Dopłyniecie tam statkiem operatora Thames River Boats. Niestety nie ma możliwości rezerwacji biletów on-line, więc trzeba to zrobić na miejscu. Odpływają oni z Westminster Pier (tuż pod samym Big Benem). Terminy najbliższych rejsów poznacie dzwoniąc pod oficjalny numer podany na ich stronie.

 

UWAGA! Wejście do Kew Gardens jest płatne.

Więcej szczegółów w moim wpisie: Kew Gardens – Królewskie Ogrody Botaniczne w Londynie.

 

Richmond Park

Ten sam operator (Thames River Boats – z Westminster Pier) proponuje też podróż statkiem do Richmond Park’u.

Jeśli lubicie długie, rodzinne spacery na łonie natury oraz relaksujące krajobrazy to jest to idealne miejsce dla Was.

 

Richmond Park jest najbardziej naturalnym miejskim parkiem w Londynie, gdzie z dużym prawdopodobieństwem spotkacie nie tylko wiewiórki, króliki i łabędzie, ale także całe stada jeleni i danieli.

 

Więcej informacji na temat tego parku znajdziecie we wpisie: Richmond Park – park w Londynie inny niż wszystkie.

 

Znajdz nas na Instagramie@zwiedzamylondynzdziecmi:

 

 

 

Wycieczka statkiem po Tamizie w połączeniu z odwiedzeniem któregoś z tych 5 miejsc to idealny plan na całodniowe, oryginalne zwiedzanie Londynu z dziećmi. Najlepiej sami sprawdźcie jak wielką frajdę sprawia taki rejs i jak ciekawe są zaproponowane przeze mnie miejsca. I koniecznie napiszcie w komentarzach jak Wam się podobało 🙂

 

AutorOla

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *