5 najlepszych placów zabaw w Londynie

 

Podczas naszych wycieczek zawsze staramy się odwiedzić pobliski plac zabaw. To zawsze bardzo oczekiwany przez nasze dzieci punkt zwiedzania.

 

Mamy szczęście, że w Londynie nie brakuje świetnych miejsc, gdzie dzieci mogą spotkać się z rówieśnikami i stracić trochę swojej dziecięcej energii, a przy okazji powspinać się na wymyślne konstrukcje.

 

Oto zestawienie 5 najlepszych placów zabaw w Londynie, które odwiedziliśmy do tej pory. Nie wykluczam (a właściwie mam nadzieję), że lista ta będzie się powiększać w miarę naszych kolejnych wycieczek po stolicy Wielkiej Brytanii.

 

Wszystkie poniższe place zabaw mają jedną, bardzo przydatną podczas zwiedzania z dziećmi cechę: znajdują się w miejscach atrakcyjnych turystycznie, więc można je bez problemu wpleść w plan całodniowej wycieczki. O sztuce kompromisu podczas zwiedzania z dziećmi pisałam już tutaj i powiem Wam że u nas taka forma sprawdza się najlepiej.

 

No to zaczynamy: PIĘĆ NAJLEPSZYCH PLACÓW ZABAW W LONDYNIE:

 

1.Bajkowy Diana Memorial Playground

Dla kogo: dla dzieci w każdym wieku

Lokalizacja: Kensington Gardens

Propozycja zwiedzania: Wizytę na placu zabaw można połączyć ze spacerem trasą pamięci Księżnej Diany (gotową trasę znajdziecie tutaj) lub z wizytą w Muzeum Historii Naturalnej albo Muzeum Nauki (to już całkiem niedaleko).

 

To pierwszy z londyńskich fenomenalnych placów zabaw, które odwiedziliśmy i jest bardzo mile wspominany przez Naszych Małych Podróżników. Zresztą od tamtego czasu byliśmy tam już kilka razy i zawsze łączyło się to ze świetną zabawą.

 

Jego główną i największą atrakcją jest ogromny drewniany statek, na który dzieci mogą się wspinać jak prawdziwi żeglarze, a może piraci. Stoi on pośrodku ogromnej piaskownicy, która w zależności od dziecięcego scenariusza może przeistaczać się w ocean lub w plażę. W ciepłe dni uruchamiane są także fontanny – grzybki z wodą.

 

Poza tym na Diana Memorial Playground znajduje się pomysłowa ścieżka sensoryczna i drewniane konstrukcje do wspinaczek dla dzieci w każdym wieku.

 

Ten plac zabaw jest tak świetny, że poświęciłam mu cały, oddzielny wpis: Plac zabaw pamięci Księżnej Diany, gdzie znajdziecie dodatkowe informacje o nim. 

  

2.Znakomity plac zabaw w Greenwich Park

Dla kogo: dla dzieci w każdym wieku

Lokalizacja: Greenwich Park, tuż przy Creed Place Gate (północno-wschodnia brama)

Propozycja zwiedzania: Wizytę na placu zabaw można połączyć oczywiście ze spacerem po Parku Greenwich lub potraktować go jako punkt docelowy wycieczki statkiem po Tamizie.

 

Greenwich Park jest ciekawy i piękny, a słodką wisienką na torcie zwiedzania go z dziećmi jest znakomity plac zabaw znajdujący się w północno-wschodnim rogu parku.

 

Spotkacie tam atrakcyjne konstrukcje dla dzieci w każdym wieku – trochę nieco łatwiejszych dla maluszków, trochę bardziej wymagających dla starszych dzieci. Oczywiście jest też piaskownica, huśtawki i drewniane pojazdy oraz domki. A to wszystko w otoczeniu cudownej przyrody.  

 

 

3.Dwa niesamowite place zabaw w Victoria Park

W Victoria Parku znajdują się aż dwa fenomenalne place zabaw, które spokojnie mogą konkurować z Diana Memorial Playground (nasz nr. 1) o miano najlepszego placu zabaw w Londynie.

 

Dla kogo: V&A Playground dla młodszych dzieci, Pools Playground dla starszych dzieci

Lokalizacja: oba znajdują się w parku Victoria

Propozycja zwiedzania: Wizytę na tych placach zabaw można połączyć ze spacerem po Victoria Park’u lub z wizytą w Muzeum Zabawek i Gier.

 

Pierwszy plac zabaw – V&A Playground – znajdujący się w zachodniej części parku jest pełen ciekawych drewnianych konstrukcji, nietuzinkowych huśtawek i zjeżdżalni. Każde dziecko znajdzie tam coś dla siebie, chociaż starsze dzieci, szczególnie powyżej 8 roku życia na pewno będą wolały drugi plac zabaw znajdujący się w Victoria Parku.

 

Drugi plac zabaw – Pools Playground – znajdujący się we wschodniej części parku, pozytywnie nas zaskoczył, bo znajdują się na nim atrakcje, których nie spotkaliśmy nigdzie indziej. Są to przede wszystkim długie zjeżdżalnie, po których mknie się prawie z prędkością światła oraz wysokie linowe konstrukcje dla prawdziwych fanów wspinaczek.

Ze względu na swoją trudność, ten plac zabaw bardziej przypadnie do gustu starszym i bardziej samodzielnym dzieciom. Dla maluszków, większość atrakcji będzie zbyt trudna lub po prostu niebezpieczna.

 

V&A Playground:

 

Pools Playground:

 

 

4.Genialny plac zabaw w Archbishop Park

Dla kogo: dla dzieci w każdym wieku

Lokalizacja: Archbishop Park, Carlisle Ln, Lambeth, London SE1

Propozycja zwiedzania: Wizytę na placu zabaw można połączyć z trasą spacerowa wzgłuż Tamizy (jeśli tylko starczy wam sił 😉 ) lub z wizytą w Imperial War Museum.

 

Tego placu zabaw nie opisywałam jeszcze na moim blogu, bo właściwie trafiliśmy tam całkiem przypadkiem w drodze do Muzeum Straży Pożarnej. Mieliśmy dużo szczęścia bo o ile muzeum okazało się zupełną porażką, to plac zabaw był strzałem w dziesiątkę!

 

Plac zabaw jest nowoczesny i urządzony ze smakiem. Posiada konstrukcje przeznaczone dla młodszych dzieci, ale i takie, które będą motywującym wyzwaniem nawet dla starszych dzieci. Każdy Fan Wspinaczek i Zjeżdżalni znajdzie tam coś dla siebie.

 

Jego największym plusem jest to, że nie jest on tak znany jak reszta placów zabaw, które znalazły się w tym zestawieniu, więc panuje tam względny spokój…o ile można użyć tego słowa opisując plac zabaw 😉 Jeśli będziecie w jego pobliżu, koniecznie tam zajrzyjcie – świetna zabawa gwarantowana!

 

 

5.Dwa świetne place zabaw w Regent’s Park

W tym parku znowu mamy do czynienia z dwoma, bardzo fajnymi i pomysłowymi placami zabaw dla dzieci. Pierwszy z nich znajduje się na końcu jeziora, tuż przy wypożyczalni rowerów wodnych. Drugi, nieco większy, po przeciwnej stronie parku, przy alejce prowadzącej do ZOO.

 

Dla kogo: dla dzieci w każdym wieku

Lokalizacja: oba place zabaw znajdują się w Regent’s Park

Propozycja zwiedzania: Wizytę na tych placach zabaw najlepiej połączyć ze spacerem po Regent’s Parku i wzdłuż Regent’s Canal, ewentualnie z wizytą w Londyńskim Zoo.

 

Pomysłowe konstrukcje i drewniane tory przeszkód, które się tam znajdują na pewno spodobają się starszym dzieciom, chociaż przy odrobinie pomocy rodziców będą mogły skorzystać z nich także Młodsi Fani placów zabaw.

Pierwszy plac zabaw:

Drugi plac zabaw:

 

 

Wszystkie przedstawione w tym zestawieniu place zabaw są darmowe, a połączenie ich z zaproponowanymi przeze mnie atrakcjami pozwoli Wam na aktywne i miłe spędzenie czasu z dziećmi w Londynie.

 

DOBRA RADA! We wszystkich powyższych placach zabaw znajdują się duże piaskownice, więc koniecznie zabierzcie ze sobą łopatki i foremki 🙂

 

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne place zabaw, które są równie ciekawe i pomysłowe, co te opisywane przeze mnie, koniecznie napiszcie o tym w komentarzach – chętnie odwiedzimy je z naszymi dziećmi.

 

 

Artykuł ukazał się na największym portalu polonijnym w Europie:
londynek.net

 

AutorOla

 1. Hej! Mieszkamy w Londynie od dawna, trafiłam przypadkiem na Twojego bloga i lubię tu zaglądać bo fajnie poczytać o znanych nam miejscach, z innego punktu widzenia 😉 Też uwielbiamy londyńskie muzea, parki i place zabaw, mimo że mój syn ma już 10 lat i powoli boisko zaczyna wygrywać z huśtawką, czy ślizgawką 😉
  Na kolejną rodzinną wycieczkę polecam Wam piękny Holland Park w którym również znajdziecie ciekawy plac zabaw dla mniejszych & większych dzieci, amfiteatr, zawsze ciekawie zaaranżowane klomby z przeróżnym kwieciem w zależności od sezonu, oraz japoński ogród po którym spacerują sobie pawie!
  Pozdrawiam i życzę miłego, dalszego odkrywania Londynu 🙂

  1. Hej Monika! Dzięki za podpowiedz. A wiesz, nawet byliśmy już w Holland Park’u, ale tylko w drodze z innego miejsca i niestety zabrakło nam już sił na dłuższy spacer. Szukaliśmy nawet tam placu zabaw, ale ostatecznie trafiliśmy na taki mało atrakcyjny dla maluszków. Dzięki Tobie będziemy musieli jeszcze wrócić do Holland Pak. 🙂

 2. Szkoda, że w Polsce nie ma takiego placu zabaw. Tylko niebezpieczne metalowe konstrukcje jak dla małpek.
  Z drugiej strony dzieci wychowywane za granicą, tak dużo tracą , że niech chociaż mają fajne place 😉

  1. Właśnie jesteśmy wakacjach i już udało nam się być na świetnym placu zabaw (w Warszawie, w parku Żeromskiego). Mam wrażenie, że jest coraz więcej takich fajnych miejsc i w Polsce 🙂

  1. Mam wrażenie, że w Polsce z placami zabaw też nie jest tak źle, od kiedy są dofinansowywane z UE. Co prawda na żadnym nie widziałam takiego wielkiego statku pirackiego, ani giga zjeżdzalnie, ale i u nas jest wiele pomysłowych i ciekawych miejsc tego typu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *