Brick Lane – ulica street art’u i street food’u

 

 

Brick Lane to ulica warta odwiedzenia, ze względu na swoją multi-kulturowość, na kolorowe prace street-artu i na pyszne jedzenie, które w takiej formie można spróbować tylko tam. Nie jest to miejsce z atrakcjami dla najmłodszych, ale przecież przy zwiedzaniu z dziećmi obie strony muszą czasami pójść na pewne kompromisy 😉 Ja proponuję Wam, abyście wybrali się tam przy okazji wizyty w Muzeum Zabawek i Gier (Museum of Childhood), tak aby każdy członek rodziny miał podczas tej wycieczki “coś” dla siebie. Gotową trasę znajdziecie oczywiście na moim blogu.

 

 

Brick Lane i jej okolice nazywane są Banglatown, ponieważ to tam znajduje się główne skupisko londyńczyków pochodzących z Bangladeszu. Znajdziecie tam liczne knajpki z kebabami i curry oraz sklepy z pięknymi tkaninami i strojnymi sukniami takimi jak te w rozśpiewanych filmach z dalekiego wschodu. Oprócz tego dosłownie wszędzie znajdują się imponujące i zdumiewające prace artystów ulicznych, podobno nawet tych najbardziej znanych i cenionych w świecie street-artu.

 

 

My pragniemy polecić Wam szczególnie dwa miejsca, które sami sprawdziliśmy i które w stu procentach zaspokoiły naszą chęć odkrywania kulinarnej strony multikulturowości Londynu.

 

Brick Lane Market

 

Na samym targowisku wystawiane są różne produkty hand-made oraz antyki i ubrania Vintage, ale dla nas najważniejsze jest to co dzieje się na zewnątrz. Na kilkunastu straganach znajdziecie potrawy z różnych regionów świata: między innymi potrawy kuchni brytyjskiej, indyjskiej, marokańskiej, koreańskiej i wielu innych. Sami będziecie mogli wybrać to co odpowiada Wam najbardziej, a może spróbujecie wszystkiego po trochu. Unosi się tam przyjemny zapach mieszaniny przeróżnych przypraw i produktów. Założę się, że od razu zrobicie się głodni, tak jak i my.

 

 

Oczywiście jest to street food, więc zapomnijcie o zacisznym kąciku na skonsumowanie zakupionej potrawy, a nawet o miejscu do siedzenia. Zjeść trzeba na stojąco, wśród innych konsumujących i zwiedzających to miejsce. Ma to jednak pewien niepowtarzalny klimat, jakże popularny obecnie w modnych miejscach w Londynie.

UWAGA: Zarówno Brick Lane Market jak i stragany ze street foodem otwarte są tylko w weekendy.
Sob 11.00 – 18.00
Nd 10.00 – 17.00

 

Beigel Shop’s na Brick Lane

 

Na końcu Brick Lane (lub na początku, jeżeli przyjdziecie od Bethnal Green Road) znajdują się dwa sklepy sprzedające oryginalne żydowskie bajgle. Sztandarowym daniem, na które przychodzą tu tłumy i na które my także się zdecydowaliśmy, są bajgle ze słoną wołowiną na gorąco. Jeśli wolicie inne nadzienia, to też na pewno coś wybierzecie.

Co ciekawe sklepy te są otwarte dosłownie ZAWSZE – 24 godziny, 7 dni w tygodniu i pewnie dlatego są tak uwielbiane przez londyńskich Imprezowiczów 🙂

 

 

UWAGA: Aby zjeść takiego bajgla będziecie musieli ustawić się w kolejce, która czasami potrafi być spora. Jednak naprawde warto, bo te bajgle uważane są za najlepsze w Londynie!

 

LOKALIZACJA:

Najbliższe stacje metra:
Aldgate (linie Metropolitan, Circle)
Aldgate East (linie District, Hammersmith & City)
lub z drugiej strony stacja Bethnal Green (linia Central), gdzie znajduje się także Muzeum Zabawek i Gier.

Aby zaplanować całodniową wycieczkę dla całej rodziny sprawdź moją GOTOWĄ TRASĘ.

AutorOla

4 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *