Brixton Village – kuchnie świata w jednym miejscu

 

Jeśli chcecie dobrze zjeść (niekoniecznie w jednym miejscu) i jednocześnie zobaczyć nieco “inną” stronę Londynu, koniecznie musicie wybrać się do Brixton. Jest tam kolorowo, aromatycznie i multikulturowo.

 

Brixton to dzielnica Londynu, która skupia głównie społeczność karaibską zamieszkującą w stolicy Wielkiej Brytanii. Od kilku lat stała się także tętniącym życiem miejscem dzięki rozwijającej się tam scenie muzyki klubowej. Jest to po prostu modne miejsce na mapie imprezowej Londynu, ale my proponujemy Wam wybrać się tam na coś do jedzenia. “Coś” bo będziecie mogli wybrać spośród ponad 20 knajpek, które znajdują się w naszym ulubionym miejscu w tej dzielnicy czyli Brixton Village.

 

 

Jest to miejsce, gdzie pod jednym dachem, znajdziecie małe restauracyjki serwujące potrawy z całego świata, poczynając od prawdziwej włoskiej pizzy, poprzez koreańskie pierożki przygotowywane na parze, meksykańskie burrito, tajskie curry i jeszcze wiele innych, których jeszcze nie zdążyliśmy osobiście odwiedzić.

 

Niesamowite jest w tym miejscu też to, że w ciągu dnia pomiędzy wyżej wspomnianymi knajpami rozkładają się stragany z różnościami, jak chociażby ręcznie szytymi ubraniami w stylu karaibskim i biżuterią. Jest to także okazja do zobaczenia stoisk z egzotycznymi owocami i warzywami, przeróżnymi rybami i owocami morza oraz najlepszej jakości mięsem.

 

 

Klimat tego miejsca usatysfakcjonuje osoby, które poszukują nietuzinkowych adresów, które chcą zobaczyć w Londynie jego multikulturowość i poczuć bogactwo smaków oferowane przez kuchnie z całego świata. 

 

Lokalizacja:

W pobliżu stacji Brixton (linia Victoria)

Za polecenie miejsca dziękujemy Oliwce i Michałowi 🙂

 

DOBRA RADA: Koniecznie zajrzyjcie też na Electric Avenue, Pope’s Road i Market Row czyli ulice brixtońskiego targowiska. Takich perełek nie widzi się często!

 

AutorOla

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *