Plac zabaw pamięci Księżnej Diany – Diana Memorial Playground

 

Plac zabaw pamięci Księżnej Diany to niezaprzeczalnie najfajniejszy plac zabaw, który udało nam się odwiedzić w Londynie. Wszyscy byliśmy zachwyceni! Moc nietuzinkowych atrakcji i jego lokalizacja sprawiają, że jest to idealne miejsce na rodzinną wycieczkę!

Plac zabaw został otwarty w 2000 roku, aby upamiętnić tragicznie zmarłą Księżnę Walii, Dianę. Zlokalizowany jest na skraju Kensington Gardens w niedalekiej odległości od Kensington Palace, czyli oficjalnej siedziby księżnej Diany (od czasu ślubu z Księciem Karolem aż do Jej śmierci w 1997 roku).

 

Odrazu witać, że nie szczędzono środków na jego realizację. Konstruktorzy stworzyli atrakcje z myślą o dzieciach i ich odkrywczej naturze, a ich inspiracją były przygody Piotrusia Pana. 

Dla mnie chyba najważniejsza jest różnorodność znajdujących się tam atrakcji i to, że są one przeznaczone dla dzieci w każdym wieku. Znajdziecie tam kącik z zabawkami dla maluszków (krzesełkowe huśtawki, drewniany traktor, małe drewniane domki), ale także atrakcje dla dzieci w wieku szkolnym. Oficjalnie plac zabaw przeznaczony jest dla dzieci do 12 roku życia.

 

 

Główną, a właściwie największą atrakcją tego placu zabaw, jest ogromny, drewniany statek piracki, gdzie dzieci mogą wspiąć się na bocianie gniazdo, poczuć się jak kapitan statku kręcąc sterem, czy zejść pod pokład. Otoczony jest on plażą, a więc wielką piaskownicą, co w Wielkiej Brytanii jest raczej mało spotykaną atrakcją na placach zabaw. Jeśli jest piasek, musi być także woda. O tym także nie zapomniano. Znajdziecie tam bardzo ciekawą fontannę i strumyczek, najbardziej oblegane w ciepłe dni.

Nieco dalej znajduje się wioska indiańska z trzema namiotami tepee – okazja do wcielenia się w kolejne postacie uwielbiane przez dzieci.

Nie zapomniano także o tak lubianych przez Małych Odkrywców drewnianych mostach i przejściach, gdzie można wspinać się, wskakiwać, zeskakiwać, biegać i odkrywać kolejne drogi.

Nie jestem w stanie określić, która atrakcja podobała się naszym dzieciom najbardziej. Świetnie bawiły się wszędzie, ale ja osobiście byłam zachwycona sensoryczną ścieżkąZnajdziecie tam bardzo pomysłowe kąciki, które można odkrywać wieloma zmysłami i które z chęcią odkrywałam wraz z dziećmi. A ponieważ kreatywność dzieci nie zna granic, była to świetna zabawa dla nas wszystkich.

 

Plac zabaw kryje jeszcze inne niespodzianki, które można odkrywać godzinami. My spędziliśmy tam dwie i pół godziny za pierwszym razem i wcale nie było to za długo dla naszych dzieci. Z pewnością wrócimy tam jeszcze nie raz.

 

Cały plac zabaw jest dobrze dopracowany. Otoczenie jest piękne, wszędzie można dojechać wózkiem, a teren jest ogrodzony i chroniony przed nieproszonymi gośćmi. Przy bramce stoi obsługa, która bacznie obserwuje wchodzących i wychodzących. Na teren placu zabaw można wejść tylko z dzieckiem, samotni dorośli nie są wpuszczani. Zwracana jest także uwaga na to, żeby żadne dziecko samo nie opuszczało placu zabaw. Na terenie znajdują się także bezpłatne toalety przystosowane do potrzeb małych użytkowników i kafejka gdzie można “coś” przekąsić w przystępnych cenach.

 

Lokalizacja: Kensington Gardens, Broad Walk, London W2 2UH

Dojedziesz tam czerwoną linią metra – Central, stacja Queensway.

 

Godziny otwarcia:

  • od maja do sierpnia: 10.00 – 19.45
  • kwiecień i wrzesień: 10.00 – 18.45
  • marzec i I połowa października: 10.00 – 17.45
  • luty i II połowa października: 10.00 – 16.45
  • styczeń i listopad: 10.00 – 15.45

Ostatnie wejście na 15 min przed zamknięciem.

 

Cena: Za darmo

 

Witryna: Diana Memorial Playground

 

DOBRA RADA: Najlepiej połączyć zabawę na tym nietuzinkowym placu zabaw ze spacerem po The Diana Princess of Wales Memorial Walk. Cudowny dzień na świeżym powietrzu gwarantowany! Zobacz też naszą propozycje gotowej trasy. 

 

Artykuł ukazał się na największym portalu polonijnym w Europie:
londynek.net

AutorOla

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *