GOTOWA TRASA: Muzeum Zabawek i Brick Lane

 

Ta trasa to spacer przez nieco mniej znaną część Londynu. Chciałabym Wam pokazać, że wschodnia część stolicy Wielkiej Brytanii także może być ciekawa i warta odwiedzenia. Moja propozycja obejmuje spacer przez modną ulicę Brick Lane oraz wizytę w Muzeum Zabawek i Gier (V&A Museum of Childhood).

 

Start: Stacja Aldgate (linie Metropolitan, Circle) lub Aldgate East (linie District,  Hammersmith & City)

Koniec: Stacja Bethnal Green (linia Central)

Kilometry do przejścia: 3 km

Przybliżony czas trwania: 4,5 h i więcej (obejmuje zwiedzanie i zabawę w muzeum)

 

Wskazówki:

  • Po wyjściu z metra kierujemy się w stronę Whitechapel Gallery i skręcamy w lewo w Brick Lane.  
  • Dalej prosto ulicą Brick Lane (po drodze podziwiamy street art i możemy zjeść coś smacznego)
  • Na końcu Brick Lane skręcamy w prawo w Bethnal Green Road aż do stacji metra  Bethnal Green, gdzie skręcamy w lewo i dochodzimy do Muzeum Zabawek i Gier.

 

Atrakcje na trasie:

Ulica Brick Lane z ciekawą sztuką uliczną, gdzie można także zjeść coś smacznego w okolicach Brick Line Market lub w jednym z dwóch sklepów serwujących bajgle.

 

Muzeum Zabawek i Gier, gdzie nie tylko można podziwiać imponującą kolekcję zabawek i gier z różnych okresów, ale skorzystać z szeregu atrakcji dla dzieci jakie przygotowało to muzeum dla najmłodszych.

 

Ta trasa jest pewnym kompromisem między zwiedzaniem ciekawych i modnych miejsc Londynu, a zwiedzaniem z dziećmi. Pierwsza część (Brick Lane) zapewne przypadnie do gustu bardziej Wam – Rodzicom. Druga część (Muzeum Zabawek i Gier) będzie idealnym zwieńczeniem spaceru i miłą atrakcją dla dzieci. Myślę, że taki plan jest optymalny, aby spędzić przyjemny dzień wolny w rodzinnej atmosferze.

 

AutorOla

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *