GOTOWA TRASA: Diana Memorial Walk

 

Start: stacja Hyde Park Corner (linia Piccadilly)

Koniec: stacja Lancaster Gate (linia Central)

Kilomentry do przejścia: ok. 5,5 km.

DOBRA RADA: Jeśli po placu zabaw zabraknie Wam sił, zawsze możecie skrócić trasę i udać się do stacji Queensway (linia Central)

Przybliżony czas trwania: 3h (nie licząc ewentualnego pikniku i zabawy na placu zabaw)

 

 

Wskazówki:

  • wysiadamy na stacji Hyde Park Corner (linia Piccadilly)
  • idziemy wzdłuż trasy Princess Diana Memorial Walk podążając za kolejnymi plakietkami wtopionymi w spacerowe uliczki
  • z Hyde Parku udajemy się do Kensington Gardens
  • kończymy na stacji Lancaster Gate (linia Central)

 

Po drodze odwiedzamy:

Diana Memorial Fountain – magiczne i wyciszające miejsce dla rodziców, a dla dzieci możliwość moczenia nóżek w wodzie podczas ciepłych dni.

 The Albert Memorial – jeden z najbogaciej zdobionych pomników w Londynie, upamiętniający męża królowej Victorii, który zmarł w wieku 42 lat na dur brzuszny. 
Kensington Palaceoficjalna siedziby księżnej Diany (od czasu ślubu z Księciem Karolem aż do Jej śmierci w 1997 roku), obecnie stał się oficjalną londyńską rezydencją Księcia Williama i Księżnej Kate.
Diana Memorial Playground – niezaprzeczalnie i koniecznie trzeba odwiedzić to miejsce z dziećmi. Będzie wisienką na torcie spaceru, jego idealnym zwieńczeniem lub miłym przerywnikiem.

Pomnik Piotrusia Pana – podobno to właśnie Kensington Gardens były inspiracją do powstania powieści. Mimo, że pomnik stoi tam od 1912 roku nie obce są mu nowinki technologii – po skierowaniu swojego smartfona na plakietkę pomnika będziemy mogli porozmawiać z samym Piotrusiem Panem. Świetna zabawa!

 

 

DOBRA RADA: Jeśli uważacie, że trasa jest za krótka, proponuję zacząć od stacji St. James’s Park (linie Circle i District) i udać się najpierw do Buckingham Palace.

 

 

AutorOla

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *