GOTOWA TRASA: wycieczka statkiem po Tamizie + spacer po parku Greenwich

Ta trasa to połączenie przyjemnej wycieczki statkiem po Tamizie i spaceru po pięknym parku Greenwich, czyli idealny plan na spędzenie ciekawego dnia w Londynie z dziećmi.

 

Start: Stacja Westminster Pier (zlokalizowana tuż obok stacji metra Westminster, do którego dojeżdżają linie District, Jubilee i Circle)

Koniec: Ta sama stacja – Westminster Pier

Kilometry do przejścia: ok. 2,5 km

Przybliżony czas trwania: 5,5h (obejmuje podróż statkiem w obie strony, po 40 min)

 

 

Wskazówki:

 • Najłatwiej dotrzeć na Stację Westminster Pier udając się tam bezpośrednio z metra Westminster – wystarczy uważnie patrzeć na znaki kierujące do przystani.

UWAGA! Wszystkie stacje London River Service mają taki sam symbol jak londyńskie metro tylko w kolorze niebieskim z napisem RIVER.

 • Przed wejściem na Westminster Pier należy zakupić bilety na podróż statkiem w jednym z kilku kiosków ustawionych przed zejściem na przystań.
 • Do Greenwich można dotrzeć tramwajem wodnym (kursują tam linie RB1 i RB1X) lub jednym ze statków wycieczkowych. Porównanie tych przewoźników przeczytasz w moim wpisie: Wycieczka statkiem po Tamizie.
 • Podróż statkiem trwa 30-50 min, w zależności od przewoźnika
 • Wysiadamy na Greenwich Pier (nie pomylcie z North Greenwich Pier)
 • Udajemy się w głąb lądu do parku Greenwich, po drodze przechodząc przez urokliwą dzielnicę Greenwich
 • Na temat atrakcji w parku przeczytacie w moim poście o Greenwich.
 • Wracamy tak jak przyjechaliśmy – z Greenwich Pier statkiem do Westminster Pier, który znajduje się w samym centrum Londynu, tuż przy Big Benie.

 

Atrakcje podczas wycieczki:

Wycieczka statkiem po Tamizie:

Statek to idealny sposób by dotrzeć do Greenwich, zresztą to właśnie one są najpopularniejszym środkiem transportu w tamte rejony Londynu. Jednocześnie taka przejażdżka jest  świetnym urozmaiceniem zwiedzania Londynu z dziećmi i dodatkową atrakcją dla całej rodziny. Po drodze będziecie mijać wszystkie kultowe zabytki Londynu zlokalizowane wzdłuż Tamizy. Zobaczycie między innymi takie budynki jak Pałac Westminster z Big Benem, Tower of London czy Tate (Galerię Sztuki Współczesnej), a także okręt HMS Belfast i oczywiście większość londyńskich mostów z baaardzo bliska. A wszystko to z zupełnie innej perspektywy niż podczas pieszego zwiedzania. czytaj więcej…

 

Greenwich Park i Królewskie Obserwatorium Astronomiczne

To miejsce w Londynie, które warto odwiedzić z kilku powodów:

 • Po pierwsze znajduje się tam Królewskie Obserwatorium Astronomiczne i słynny “południk zero”.
 • Po drugie park Greenwich jest przepięknym miejscem, idealnym na rodzinny spacer.
 • Po trzecie park zlokalizowany jest na niewielkim wzniesieniu z którego można podziwiać imponującą panoramę Londynu.
 • Dodatkowo znajduje się tam świetny plac zabaw, który na pewno usatysfakcjonuje Wasze dzieci oraz inne ciekawe atrakcje. czytaj więcej…

 

 

Zastanawiam się, dla kogo “bardziej” jest ta trasa. Dla osób, które mieszkają w Londynie z dziećmi, czy dla tych którzy przylatują tu na weekendowe zwiedzanie miasta? I myślę,że ona po prostu przypadnie do gustu wszystkim.

Jest idealna jeśli przyjeżdżacie do Londynu z dziećmi na weekend i chcecie przyjemnie spędzić czas w mniej oczywisty sposób (przecież zabytki można zobaczyć także z perspektywy statku).

A jeśli mieszkacie w Londynie, to spacer w Greenwich jest zawsze dobrym planem na spędzenie dnia wolnego z dziećmi, więc dlaczego nie dotrzeć tam statkiem (jeśli jesteście posiadaczami Oyster card to możecie popłynąć tam tramwajem wodnym za nieduże pieniądze).

My spędziliśmy w ten sposób naszą pierwszą majówkę w Londynie i bardzo nam się podobało. Nasze dzieci były zachwycone wycieczką statkiem po Tamizie i placem zabaw, a nas najbardziej urzekł widok na panoramę Londynu ze wzniesienia w Greenwich.

Niezaprzeczalnie to jedna z tych wycieczek, którą chce się powtórzyć zaraz po jej zakończeniu, więc na pewno wybierzemy się na nią jeszcze nie raz.

 

AutorOla

 1. Mamy zaplanowany kilkudniowy pobyt w Londynie i jestem zaskoczona i szczęśliwa, że moge z Twojego bloga uzyskac wszystkie niezbędne informacje. Świetny plan na wycieczkę np drugiego dnia, zeby trochę odpocząć od bieganiny „od zabytku do zabytku”. Zaoszczędzilas mi czas na mozolne planowanie tras i sprawdzanie jak gdzie i za ile 😃

 2. Skorzystaliśmy! Super spędzony dzień. Bardzo fajny jest też statek Cutty Sark zaraz po wyjściu z przystani. Sporo atrakcji dla dzieci, naszej 3 letniej córce bardzo się podobało. Zwiedzanie w cenie bilety do Obserwatorium.
  Dodatkowo przejechaliśmy kolejką EAL- fantastyczna, widoki niezapomniane.Londyn nocą jest cudny. Za dnia obejrzeliśmy miasto ze Sky Garden.
  Dziękuję Ci za wskazanie tej trasy.

  1. Ale się cieszę. To bardzo motywujące.

   I udało Wam się jednego zobaczyć to wszystko? Jestem pod wrażeniem i cieszę się, że mogłam się do tego przyczynić. 🙂

 3. Trasa piękna, dużo do zwiedzania na świeżym powietrzu. Ale jaka pogoda !!! W Polsce nie można było na majówkę na nią liczyć. Dlatego wielu się przeliczyło i z grilla nici. Ja następną majówkę zamierzam spędzić w Londynie 🙂

  1. Cóż, mam wrażenie, że tu cały rok panuje wiosenna pogoda 😉 Minus jest taki, że trudno ją przewidzieć: padać może zawsze, nawet jeśli dzień zapowiada się słonecznie. Jednak na majówkę do Londynu zawsze można przyjechać! Warto tylko dużo wcześniej lub w ostatniej chwili kupić bilety lotnicze, bo inaczej ceny są kosmiczne.

 4. Podczas ostatniego pobytu w Londynie nie starczyło mi i wnukowi sił,żeby piechotą dotrzeć z kolejki Emirates Cable Car do parku Greenwich. Następnym razem skorzystam z zaproponowanej trasy.

  1. Oczywiście można dotrzeć tam pieszo z North Greenwich (gdzie znajduje się Emirates Cable Car), ale dużo przyjemniej dopłynąć tam Tamizą (do stacji Greenwich Pier). Poza tym w Greewich jest tyle atrakcji, że spokojnie wystarczy na cały dzień zwiedzania 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *