Holywell Bay Beach – zakochaj się w Kornwalii cz. 3

To jedna z tych plaż, która kojarzy mi się z prawdziwym odpoczynkiem – naturalnie dzika i cudownie piaszczysta. I co ważne, na tyle duża, by każdy znalazł tam spokojnie miejsce dla siebie. Nie znajdziecie tam wielkich tłumów, jak chociażby na Perranporth Beach.

 

Do tego jak wszystkie kornwalijskie plaże jest po prostu piękna. Nie sposób przejść przez nią bez tego miłego, przeszywającego ciało uczucia szczęścia. Wiecie co mam na myśli?!

Znajdziecie na niej mięciutki piasek, który wilgotnieje przy zbliżaniu się do granicy z wodą; potężny ocean z falami uwielbianymi przez amatorów surfingu; malownicze skały, a gdzieniegdzie nawet tajemnicze groty, które są wyjątkową atrakcja dla żądnych wrażeń maluchów. Dodatkowo przez sam środek plaży przepływa strumyczek, kryjący w sobie skarby natury – kolorowe kamienie i muszelki w najróżniejszych rozmiarach.

 

 

Holywell Bay jak i jej okolica zostały otoczone opieka National Trust, dzięki czemu miejsce to zachowało maksymalnie pierwotny wygląd. Dla niektórych osób może to być minus, dlatego od razu ostrzegam, że w okolicy nie znajdziecie ani sklepów, ani barów, więc cały plażowy prowiant należy zabrać ze sobą. Najbliższe zapasy zrobicie w miasteczku Holywell, znajdującym się około 500 metrów od wejścia na plażę.

Bezpośrednio na sama plażę nie da się także dojechać samochodem. Najbliższy parking znajduje się około 500 metrów od plaży i w sezonie szybko wypełnia się kolejnymi samochodami. (dane do nawigacji: Holywell Bay Car Park, Holywell Rd, Newquay TR8 5DD)

 

 

Ale ja mam dla Was pewną alternatywę. Holywell Bay otoczona jest przez piaszczyste wydmy, przez które prowadzi jeden z trekkingowych szlaków. Trasa prowadzi przez szczyty nabrzeża z Crantock Beach i my właśnie w ten sposób dotarliśmy na tę plażę.

Jeśli, podobnie do nas, lubicie długie spacery z pięknymi widokami, to kornwalijskie trasy trekkingowe na pewno Was nie zawiodą. Są świetnie przygotowane pod turystów, bezpieczne dla rodziny z dziećmi no i wyjątkowo piękne poprzez widoki na ocean oraz skały, które w tej części Wielkiej Brytanii wyłaniają się z wody w najbardziej malowniczy sposób jaki można sobie wyobrazić.

 

Poza tym idąc szlakiem co chwilę trafia się a to na uroczą zatoczkę, a to na czarującą plażę, które są świetnym miejscem na odpoczynek. I co ważne przy długich spacerach z dziećmi, gdy opadnięcie już z sił, będziecie mogli wrócić do punktu wyjścia podmiejskim autobusem, który na swojej trasie ma większość kornwalijskich, nadmorskich miasteczek (nawet tych małych).

 

UWAGA! Przypominam o znaczących przypływach i odpływach, o których pisałam we wpisie Kornwalia – idealne miejsce na rodzinne wakacje. Tabelę z dokładnym czasem wysokiej i niskiej wody w Holywell Bay znajdziecie na tej oficjalnej stronie.

 


Może Was także zainteresować:

Southend-on-Sea czyli plaża i najdłuższe molo na świecie

West Bay – czyli serialowy Broadchurch

AutorOla

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *