Laboratorium dla Małych Naukowców (Wonderlab: The Statoil Gallery)

 

 

Wonderlab: The Statoil Gallery to niesamowite miejsce, będące jedną z płatnych atrakcji Muzeum Nauki w Londynie, gdzie można cudownie i rodzinnie spędzić czas na nauce poprzez zabawę. Nam podobało się bardzo! Mam nadzieję, że i Wy skusicie się na zwiedzenie tego miejsca z dziećmi po przeczytaniu mojego opisu.

 

W tym specyficznym laboratorium znajduje się ponad 50 stanowisk, gdzie dzieci samodzielnie (pod okiem rodziców) będą mogły wykonywać różne eksperymenty i doświadczenia. W tym czasie w przystępny sposób poznają zagadnienia związane z siłą, prądem, światłem, dźwiękiem, materią, kosmosem i matematyka. Jest to też idealna okazja na spędzenie wspólnie czasu w wyjątkowy sposób.

 

Dodatkowo, o określonych porach odbywają się krótkie, dwudziestominutowe zajęcia, na których dzieci będą mogły poznać też trochę teroii. Oczywiście wszystko przekazywane jest w bardzo przystępny sposób z wykorzystaniem ciekawych rekwizytów. Muszę przyznać, że nasze dzieci nie wykazały tymi wykładami zbyt dużego zainteresowania. Myślę, że tutaj pojawiła się bariera językowa, bo zajęcia prowadzone są naturalnie po angielsku, a słowa takie jak conductor (przewodnik) czy insulator (izolator) nie są im jeszcze dobrze znane. Wszystko przed nimi!

 

W Wonderlab dzieci mogą wspinać się, dotykać, wąchać, budować, składać, skakać, ślizgać się, podnosić, naciskać i przekręcać. A najlepsze jest to, że wszystkie stanowiska są przystosowane do testowania przez dzieci – nawet w niekonwencjonalny sposób, dzięki czemu mogą one bez ograniczeń poznawać w ten sposób świat. To cudowne, bo nie ma nic gorszego niż hamowanie dziecięcej energii i ciekawości przez ciągłe powtarzanie: Nie ruszaj, Nie dotykaj czy Nie można. Tutaj dzieci mogą robić właściwie wszystko co przyjdzie im do głowy.

 

 

Dla kogo jest Wonderlab?

Moim zdaniem dla wszystkich, bo uważam, że na takie atrakcje nigdy nie jest za wcześnie. Ale muszę też przyznać, że nieco starsze dzieci, czyli w wieku szkolnym, skorzystają z tego miejsca najwięcej. Możliwość samodzielnego wykoniania eksperymentów potwierdzających teorie, których uczą się w szkole będzie dla nich bezcenne.

 

 

Nasze dzieci (3 lata i 5 lat) były również zachwycone, a my z dumą patrzyliśmy jak z zainteresowaniem i dziecięcą ciekawością wykonują z nami kolejne eksperymenty. Oczywiście tym razem była to właściwie tylko zabawa, ale myślę, że wrócimy tu za kilka lat aby jeszcze raz przejść przez wszystkie stanowiska z większym zrozumieniem, bo warto to zrobić.

W tym miejscu nie mogę zapomnieć o Was, bo myślę, że Wy jako rodzice również będziecie się tam świetnie bawić, bo kto nie lubi takich eksperymentów. Szczególnie w oczach obecnych tam tatusiów widać było ekscytację i zadowolenie z udanego doświadczenia 😉 .

Mnie od razu przypomniały się lekcje fizyki z liceum i młoda nauczycielka, która starała się zainteresować nas tym przedmiotem – nie było łatwo. Założę się, że gdyby miała ona do dyspozycji choć kilka takich ciekawych stanowisk to zajęcia byłyby o niebo przyjemniejsze dla obu stron.

 

 

Lokalizacja:

III piętro Muzeum Nauki (Science Museum)

Exhibition Rd, Kensington, London SW7 2DD

Dojedziecie tam liniami Circle, District i Piccadilly (stacja South Kensington) + 4 min spacerem

 

Godziny otwarcia:

Codziennie 10.00 – 18.00

 

Cena – atrakcja jest płatna:

  • osoba dorosła – 8 £
  • dziecko (od 4 roku życia) – 6 £
  • pakiet rodzinny (2 osoby dorosłe + dwoje dzieci) – 22,50 £

 

WITRYNA: Wonderland: The Statoil Gallery

 

Wonderlab może być częścią zwiedzania Muzeum Nauki (Science Museum) lub możecie wybrać się specjalnie tylko do laboratorium, bo naprawdę jest tam co robić. My spędziliśmy tam cudowne 2,5 godziny na kreatywnej zabawie oraz nauce, a wyszliśmy tylko dlatego, że była już prawie godzina 18-sta i zamykali muzeum. Nasze dzieci były zachwycone, a my razem z nimi. Wszyscy świetnie się bawiliśmy podczas tej wizyty i z czystym sumieniem możemy polecić Wam Wonderlab jako doskonałą atrakcję w Londynie dla dzieci.

 

AutorOla

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *