Londyńskie akwarium – Sea Life

 

Sea Life London Aquarium to miejsce, gdzie będziecie mogli zobaczyć jedną z największych w Europie kolekcję organizmów słonowodnych i słodkowodnych, składającą się z ponad 500 gatunków zwierząt zaprezentowanych w zbiornikach o łącznej pojemności ponad 2 mln litrów wody. Jeśli te liczby zrobiły na Was wrażenie, to koniecznie odwiedźcie tą atrakcję z dziećmi. Tam będziecie mogli podziwiać tajemniczy podwodny świat, który w naturalnych warunkach dostępny jest tylko dla oczu wybrańców.

Zobaczycie tam między innymi bezkręgowce, ryby oceaniczne, pingwiny, mureny, a także żółwie morskie, płaszczki i rekiny. Pływają one w wielkich akwariach, gdzie warunki są maksymalnie zbliżone do tych rzeczywistych. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji zobaczyć na żywo i z bliska tych pięknych stworzeń to naprawdę warto wybrać się do Sea Life w Londynie.

 

Interesująca jest lokalizacja tej atrakcji, która znajduje się w podziemiach zabytkowego budynku London County Hall. Ja ciągle jestem pod wrażeniem kunsztu z jakim te wielkie akwaria, z milionami litrów wody w środku zostały umieszczone w prawie stuletnim budynku, w samym centrum Londynu. W niedalekiej odległości znajduje się przecież najsłynniejsza wieża zegarowa w Europie jaką jest Big Ben i najbardziej rozpoznawalna atrakcja stolicy Wielkiej Brytanii jaką jest London Eye. Codziennie przechodzą tamtędy tysiące ludzi, a część z nich nawet nie jest świadoma, że nieopodal nich znajduje się ten cudowny i tajemniczy świat.

 

Już na początku wizyty będziecie mogli przejść (a właściwie musieli, bo innej drogi nie ma) po szklanej podłodze, pod którą dostojnie pływają rekiny. Ale to dopiero początek czekających na Was atrakcji. Kolejną jest ogromne akwarium z największymi okazami, jakimi są gigantyczne płaszczki, groźnie wyglądające rekiny i od razu wzbudzające sympatię żółwie morskie.

 

Ten zbiornik jest tak duży, że podczas przechodzenia przez kolejne piętra będziecie mogli zobaczyć go kilkukrotnie, dzięki czemu przyjrzycie się dokładniej zwierzętom pływającym na różnych głębokościach. Będziecie mogli przejść tunelem mając nad głową fragment oceanu, a potem na najwyższym poziomie znajdziecie się tak blisko szyby akwarium, że będziecie mogli spojrzeć rekinowi prosto w oczy i dostrzec każdy szczegół na jego ciele. To zrobiło spore wrażenie na całej naszej rodzinie. Nie wiem czy to wina filmu Szczęki, który oglądałam kilka ładnych lat temu, ale mnie na ten widok przeszły ciarki. 😉

 

Będziecie mogli podziwiać także rafę koralową, kolorowe ryby oceaniczne, koniki morskie i wspaniałą kolekcję meduz. Dla dzieci będzie to okazja do zobaczenia kuzynów najsłynniejszego błazenka świata – tytułowego bohatera z filmu Gdzie jest Nemo czy pierwowzorów postaci z kreskówki Rybki z ferajny. Wyobraźcie sobie jaka to musi być frajda!

 

Zobaczycie także przecudowne i zabawne pingwiny. Aby jak najbardziej przybliżyć warunki, w których mieszkają naturalnie pingwiny, oświetlenie współgra tam z rzeczywistymi fazami i kolorami słońca na półkuli południowej, a w pomieszczeniu panuje znaczny chłód.

DOBRA RADA: Jeśli wybieracie się tam w ciepły dzień i chcecie komfortowo podziwiać te energiczne zwierzęta przez dłuższą chwile to nie zapomnijcie o cieplejszych okryciach, bo naprawdę można tam zmarznąć.

 

UWAGA! Atmosferę całego Sea Life dopełnia przygaszone światło i kojąca dla ucha muzyka, więc jest to także idealne miejsce do drzemki dla Malucha. Jeżeli chcecie, żeby skorzystał z tej wizyty jak najwięcej, lepiej niech wyśpi się wcześniej. 😉

 

UWAGA! Od czasu naszej wizyty w Sea Life wiele się tam zmieniło. Zostały bowiem otwarte dwie nowe wystawy: Meduzy (w 2017 roku) oraz Las Tropikalny (w 2018).  Zamierzamy niedługo wybrać się tam jeszcze raz, żeby zobaczyć te fascynujące nowości. 

 

Lokalizacja:

County Hall, Westminster Bridge Rd, Lambeth, London SE1 7PB

Dojedziecie tam liniami Circle, District lub Jubilee (stacja Westminster) – akwarium znajduje się po drugiej stronie mostu Westminster lub liniami Bakerloo, Northern, Jubilee, Waterloo & City (stacja Waterloo)

 

 

Godziny otwarcia:

Pn – Pt 10.00 -18.00 (ostatnie wejście o 17.00)

Sob – Nd 9.30 – 19.00 (ostatnie wejście o 18.00)

 

Cena:

  • Atrakcja jest płatna dla dorosłych (od 16 roku życia) i dzieci od 3go roku życia.

 

  • Bilety można zakupić przy kasie przed wejściem lub przez internet. Ceny wahają się od 20-25 funtów za osobę dorosłą i od 15-20 funtów za dziecko i zależą od kilku czynników, jak na przykład możliwość wyboru godziny czy pierwszeństwo wejścia.

 

 

DOBRA RADA: Bilety najlepiej zamawiać przez stronę internetową i wydrukować je samodzielnie. Unikniecie wtedy kolejki przy kasie, która szczególnie w czasie londyńskich ferii jest bardzo uciążliwa (nawet do 60 min).

UWAGA! Zwiedzający wpuszczani są do środka w grupach, co 15 min. W przypadku dużej liczby osób (czyli w czasie ferii) czas oczekiwania na wejście może być bardzo długi (podobno nawet do 2 godzin). Tutaj będę się pewnie powtarzać, ale jeśli chcecie tego uniknąć (a przypadku zwiedzania z małymi dziećmi na pewno chcecie) to wybierzcie termin inny niż ferie!! My byliśmy w “zwykły” weekend i udało nam się nie stać w kolejce.

 

WITRYNA: London Aquarium Sea Life

Przed wizytą, czytając opinie dowiedziałam się, że Sea Life w Londynie w porównaniu z innymi akwariami tego typu na świecie niestety nie wygrywa. Tamte są prawdopodobnie większe, bardziej egzotyczne i piękniej położone. Moim zdaniem Sea Life ma jednak jedną bardzo ważną zaletę, której nie da się przeoczyć – jest w centrum Londynu i może być doskonałym przerywnikiem spaceru wzdłuż Tamizy, którego gotową trasę znajdziecie tutaj. Więc jeśli Wasze dzieci nie miały jeszcze okazji zobaczyć takiego miejsca, a Wy właśnie znaleźliście się w pobliżu londyńskiego akwarium to naprawdę warto tam wstąpić.

 

 

AutorOla

1 komentarz

  1. Zdjęcia robią wrażenie, wybiorę się tam przy najbliższej okazji. Nie mogę się doczekać rekinów pod nogami!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *