Regent’s Park i Regent’s Canal – spacer z atrakcjami

 

W Londynie jest wiele miejsc zielonych i parków idealnie nadających się na rodzinne spacery, lecz każdy z nich jest trochę inny. Tym razem wybraliśmy się do Regent’s Parku. Stosunkowo łatwo dojechać tam z każdego punktu Londynu, bo znajduje się w niedalekiej odległości od stacji Baker Street, na której krzyżuje się aż 5 linii metra – Bakerloo, Hammersmith & City, Metropolitan, Circles, Jubilee. A najbardziej znany jest z tego, że znajduje się w nim londyńskie ZOO.

Nie musicie go jednak odwiedzać, żeby spacer był udany. My proponujemy Wam wybrać się do Regent’s Parku jako do atrakcji samej w sobie. Jest to piękne miejsce – zielone, zadbane i z wieloma atrakcjami dla dzieci. A jeśli dokładnie dobierzecie trasę, traficie także nad malowniczy Kanał Regent’s i obiecuję Wam, że to będzie idealny plan na spędzenie przyjemnie czasu w Londynie z dziećmi.

 

Propozycja trasy, która obejmuje najfajniejsze atrakcje parku oraz spacer nad kanałem:

Start i koniec: Stacja Baker Street (linie Bakerloo, Hammersmith & City, Metropolitan, Circles, Jubilee)

Kilometry do przejścia: ok. 5 km

Przybliżony czas trwania: 4,5 h i więcej (obejmuje zabawę na placu zabaw)

 

Atrakcje podczas spaceru po Regent’s Park w Londynie:

Jezioro w Regent’s Park

 

Jedną z atrakcji w Regent’s Parku jest woda, a dokładniej sztuczne jezioro. Jest ono pięknie położone, a na brzegach z łatwością spotkacie liczne ptaki, które chętnie pozują do zdjęć i łakomie spoglądają na ludzi w poszukiwaniu przekąsek. W ciepłe dni (od kwietnia do końca października) istnieje możliwość wypożyczenia roweru wodnego, którym można pływać po całym jeziorze. Więcej informacji na oficjalnej stronie.

 

Plac zabaw w Regent’s Park

Na terenie parku znajdują się dwa, świetne place zabaw, na których dzieci mogą spotkać się z rówieśnikami i powspinać na wymyślne konstrukcje. Nasze dzieci zawsze czekają na przystanek na placu zabaw podczas wycieczek, dlatego staramy się tak wybierać trasy, żeby zawsze zahaczyć o jakiś. Place zabaw w Regent’s Parku są jednymi z fajniejszych, które odwiedziliśmy w Londynie i na pewno warto się na nich zatrzymać (ale przynajmniej na jednym z nich), bo jest to niezaprzeczalnie atrakcja podczas zwiedzania z dziećmi. Pierwszy z nich znajduje się na końcu jeziora, tuż przy wypożyczalni rowerów wodnych. Drugi, nieco większy, po przeciwnej stronie parku, przy alejce prowadzącej do ZOO. Lokalizację obu zobaczycie na mojej mapie powyżej.

 

Queen Mary’s Gardens

W tym ogrodzie rośnie 12 tysięcy róż różnych kolorów i gatunków. Aby zobaczyć je w pełni kwitnienia najlepiej wybrać się do tego miejsca na początku czerwca. Znalezienie się w takim miejscu to uczta dla wszystkich zmysłów. Jest tam kolorowo, pięknie i pachnąco. 

Z całej rodziny to pewnie ja najlepiej bawiłam się spacerując wśród tych przecudnych roślin, chociaż nasza córeczka także chętnie pozowała do zdjęć z najpiękniejszymi okazami. Męska część naszej rodziny nie była aż tak zachwycona 😉 , ale dzielnie czekała na nas aż nacieszymy się widokiem pól różnanych i zrobimy trylion zdjęć tym królewskim kwiatom. 

 

Jeśli będziecie w Regent’s Parku w właśnie w czerwcu, nie możecie tego przegapić!

 

The Broad Walk

Przepiękna aleja z dwoma szpalerami starych drzew, która prowadzi do ZLS London Zoo, ale jest także uwielbiana przez licznych spacerowiczów i biegaczy. Na jej końcu znajduje się także The Avenue Gardens, czyli miejsce w iście angielskim stylu z wypielęgnowanymi roślinami i przepiękną fontanną. Idealne miejsce na krótki odpoczynek!

 

Primrose Hill:

Niewielkie wzniesienie (63 metry n.p.m) na obrzeżach Regent’s Parku, które jest znanym tarasem widokowym. Zobaczycie z niego wspaniałą panoramę Londynu. Jest to idealne miejsce, by zorganizować tam piknik na trawie.

 

Regent’s Canal:

 

Jeden ze słynnych londyńskich kanałów, który stanowi ciekawe uzupełnienie spaceru po Renent’s Parku. Możecie spacerować nad samym jego brzegiem po drodze podziwiając zacumowane na nim barki i angielskie domy w ogródkami wychodzącymi właśnie na ten kanał. Latem spotkacie tam także wodne autobusy, kursujące między Maida Vale a Camden Town. Bardzo malownicze miejsce, które warto zobaczyć jeśli już znajdziecie się w Regent’s Park.

 

 

Regent’s Park jest jednym z naszych ulubionych parków na rodzinny spacer. Można go odwiedzać wiele razy i za każdym razem znaleźć w nim coś nowego i interesującego. Posiada on zarówno dokładnie zaplanowane i wypielęgnowane alejki, takie jak Queen Mary’s Gardens czy The Avenue Gardens, jak i miejsca porośnięte tylko soczystą trawą, gdzie dzieci mogą bezpiecznie biegać czy grać w piłkę. Jest on też stałym miejscem zamieszkania wielu zwierząt: wiewiórek, łabędzi, kaczek czy czapli. 

Jeśli jeszcze nie byliście w tym londyńskim parku, to koniecznie nadróbcie tę zaległość chociażby w najbliższy weekend.

AutorOla

3 komentarzy

  1. Klimat w Anglii jest niesamowity. W Polsce jeszcze kwitną żonkile i hiacynty, a od niedawna tulipany. Na róże jeszcze długo będziemy czekać.

    1. Na róże też jeszcze czekamy. Do Queen Mary’s Gardens najlepiej wybrać się na początku czerwca (czyli za miesiąc). Wtedy w pełni kwitnienia jest najwięcej gatunków róż.

      1. Udało nam się odwiedzić Regent’s Park dziaisj (początek czerwca) i ogród różnay jest przepiękny. Teraz z czystym sumieniem mogę też potwierdzić, że to idealny moment by zobaczyć prawie wszystkie gatunki róż w pełni kwitnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *