Royal Air Force Museum – Muzeum RAF’u w Londynie

 

Muzeum RAF’u to kolejne wyjątkowe miejsce w Londynie, gdzie można miło spędzić dzień z dziećmi, a przy tym zobaczyć coś niezapomnianego. Wykonane jest z rozmachem, w trzech ogromnych halach zostało zgromadzonych ponad 100 samolotów, które można zobaczyć z bardzo bliska, a nawet dotknąć ich. To miejsce, które na każdym, nie tylko na fanach lotnictw, powinno zrobić ogromne wrażenie. Na nas na pewno zrobiło!

Royal Air Force Museum poświęcone jest siłom lotniczym Wielkiej Brytanii, więc znajdziecie tam oczywiście samoloty z przeróżnych lat i służące przeróżnym celom.

 

 

Najstarsze to te z czasów I Wojny Światowej. I mimo, że aż trudno uwierzyć, że takie maszyny mogły z powodzeniem unosić się w powietrzu, to właśnie identyczne modele można było zobaczyć na niebie między 1914 i 1918 rokiem.

Poza tym mogą Was zainteresować zgromadzone w muzeum bombowce i odrzutowce, a także helikoptery oraz samoloty wojskowe z innych lat, w tym także z czasów współczesnych.

 

 

Niestety wykażę się tu dużą niedokładnością w opisywaniu tych wielkich maszyn, ale trudno mnie nazwać specjalistką w tej dziedzinie. Jednak nawet dla takiego laika jak ja, wizyta w RAF Museum to niezapomniane przeżycie, a 4 godziny spędzone tam uważam za nadzwyczaj udane.

Całą rodziną chętnie oglądaliśmy kolejne samoloty, czasem ze zdumieniem a czasem z uśmiechem na ustach. Myślę, że nawet nie przypuszczacie (tak jak i ja nie przypuszczałam) jak wiele emocji i pytań mogą wywołać w dzieciach takie maszyny. A jeśli do środka którejś można było zajrzeć lub usiąść za jej sterami, to już wogle dochodziło tam do istnego szaleństwa.

 

UWAGA! Muzeum RAF’u przechodzi obecnie przebudowę i część hal może być niedostępna dla zwiedzających. Na szczęście muzeum jest tak duże, że nie powinniście nawet tego zauważyć. Moim zdaniem nawet na tych dostępnych wystawach znajdziecie wystarczająco dużo atrakcji dla rodziny z dziećmi. A jeśli chcecie zobaczyć wszystkie hale i eksponaty w całej okazałości to będziecie musieli poczekać do lata 2018 roku (dokładna data otwarcia nie jest jeszcze doprecyzowana).

 

Specjalnie dla Najmłodszych w RAF Museum:

 

Oprócz niesamowitych samolotów, w RAF Museum przygotowano także miejsce specjalnie przeznaczone dla najmłodszych zwiedzających o nazwie Aeronauts. Jest to duże pomieszczenie, gdzie znajdują się ciekawe stanowiska wyjaśniające prawa fizyki, które pomagają samolotom unieść się w powietrze, a to wszystko poprzez zabawę i eksperymenty.

 

 

Ta część jest idealna dla dzieci w wieku szkolnym, ale nie zapomniano tam także o Maluszkach dla których przygotowano kilka drewnianych zabawek związanych z lotnictwem.

Nasze dzieci bawiły się tam świetnie, bo jest to niepowtarzalna okazja aby stać się pilotem helikoptera lub spróbować swoich sił na pełnowymiarowej lotni. Duże zainteresowanie w nich, wzbudziło także kilka stanowisk sprawdzających szybkość reakcji oraz rozpoznawanie kolorów, czyli tak zwany test na przyszłego pilota.

 

Aeronauts wygląda co prawda na dość zmęczone miejsce, bo część stanowisk niestety nie działa lub jest w naprawie, ale biorąc pod uwagę to, że wstęp tam jest bezpłatny, a mali użytkownicy eksplorują zabawki z dużą intensywnością, myślę że należy przymknąć oko na stan techniczny zabawek i maksymalnie wykorzystać działające atrakcje.

 

Moim zdaniem to miejsce jest wisienką na torcie podczas zwiedzania z dziećmi RAF Museum i koniecznie trzeba tam zajrzeć. Gwarantuje ono dobrą zabawę nie tylko dzieciom.

 

DOBRA RADA! To właśnie w tej części znajdują się stoliki przy których można na spokojnie skonsumować prowiant przyniesiony z domu. Lunch w takim miejscu na pewno smakuje lepiej!

 

 

Lokalizacja:

RAF Museum London, Grahame Park Way, London, NW9 5LL

 

Najłatwiej dojechać tam oczywiście metrem, wysiadając na stacji Colindale (linia Northern). Ze stacji czeka Was około 15 minutowy spacer do muzeum. Możecie także przebyć tą drogę autobusem numer 303.

Muzeum oferuje także przestronny parking dla samochodów – opłata to £3 od 0 do 3 godzin lub £4 od 3 do 6 godzin. (Nam wizyta w muzeum wraz z zabawą w Aeronauts zajęła ponad 4 godziny)

 

Godziny otwarcia:

  • od listopada do lutego – od 10.00 do 17.00 (ostatnie wejście o 16.30)
  • od marca do października – od 10.00 do 18.00 (ostatnie wejście 17.30)

UWAGA! Aeronauts (część dla dzieci) cały rok zamykana jest o godzinie 17.00.

 

Cena: Za darmo.

 

Witryna: RAF Museum London.


Może Was także zainteresować:

Imperial War Museum w Londynie – czy zwiedzić je z dziećmi?

Muzeum Nauki w Londynie – Science Museum

AutorOla

2 komentarzy

  1. Super sprawa! A z ciekawosci, czy w muzeum jest jakas ekspozycja poświecona np. slawnym osobom, które śłużyły w RAF? Bo zauwazylam ,ze bardzie wielu angielskich pisarzy czy aktorow mieli swoje epizody z Royal Air Force.

  2. Wspaniałe Muzeum! Spędziłem tam pół dnia. W dzieciństwie dużo czytałem o wojennych wydarzeniach, pilotach,
    samolotach… A teraz mogłem zobaczyć! Ciarki mnie przechodziły patrząc na hitlerowskie…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *