The Sun Holiday – sposób na niedrogi urlop

 

 

Słyszeliście kiedyś o akcji pod nazwą The Sun Holiday, jaką organizuje popularna gazeta The Sun? My jeszcze do niedawna nie mieliśmy pojęcia nawet o istnieniu takiej gazety, ale za sprawą niezawodnego marketingu szeptanego dowiedzieliśmy się jak można za jej pomocą, za nieduże pieniądze spędzić urlop w Wielkiej Brytanii. Co więcej sprawdziliśmy to na własnej skórze i teraz chcemy podzielić się z Wami naszymi doświadczeniami.

 

Gazeta The Sun

The Sun to bardzo popularny dziennik w Wielkiej Brytanii. Myślę, że należy go porównać do polskiego Faktu, może Superexpressu – czyli ogólnie dużo kolorowych zdjęć, treści niskiej jakości i nic nie wnoszące do życia artykuły. Do poczytania – nie polecam. Ale…

Gazeta ta organizuje ciekawą promocję i to kilka razy do roku. Aby wziąć w niej udział należy zebrać odpowiednią ilość kuponów (a dokładniej słów które znajdują się na tych kuponach) drukowanych w gazecie codziennie w czasie trwania akcji. Należy ich zbierać 8 lub 10, a cena jednej gazety waha się w zależności od dnia tygodnia od 50p do 70p. 

UWAGA! Nie trzeba posiadać papierowej wersji tych kodów, jeśli będziecie zamawiać wakacje on-line. Możecie więc wymieniać się kodami ze znajomymi. Co więcej ja znalazłam potrzebne kody styczniowej edycji 2018 także na tej stronie. Okazuje się więc, że właściwie w ogóle nie musicie kupować gazety, żeby wziąć udział w tej promocji.

 

W ciągu roku jest kilka edycji tej akcji. Najważniejsza i najbardziej popularna rozpoczyna się 1-go stycznia każdego roku, kiedy to pojawia się pierwszy tajemniczy kupon. To właśnie w styczniu można upolować najlepsze ceny i najciekawsze lokalizacje. Poza tym do tej pory, w 2017 roku, były jeszcze dwie edycje (od 1 kwietnia i od 13 maja), z nieco okrojonymi lokalizacjami, ale nadal w świetnych cenach.

 

MIEJSCE – Gdzie można pojechać z The Sun Holidays?

Promocją objęte jest ponad 250 miejsc zlokalizowanych w Anglii, Irlandii, Walii, Szkocji ale także na terenie kontynentalnej Europy: we Francji, Hiszpanii, Chorwacji, Włoszech, Austrii, Holandii i Szwajcarii.

Jeśli chodzi o zakwaterowanie, to zazwyczaj odbywa się ono w tak zwanych caravanach, bardzo popularnych na wyspach. Caravany są oczywiście różne, a w standardzie przysługuje ten podstawowy. Ale w większości ośrodków, będziecie mogli podwyższyć jego standard za dodatkową opłatą. Zobaczcie jak to wygląda od środka w moim wpisie o caravaningu.

DOBRA RADA: Przed wybraniem ośrodka warto sprawdzić opinie na jego temat na jakiejś niezależnej stronie, na przykład na Trip Advisor lub Caravan Finder.

 

 

TERMIN – Kiedy można pojechać z The Sun Holiday?

Możecie zdecydować się na urlop trwający 3 doby (czyli weekend – pt, sob, nd) lub 4 dobry (czyli w ciągu tygodnia – pn-pt). Do wyboru są przeróżne daty w zależności od terminu trwania akcji. Istnieje też możliwość przedłużenia pobytu, ale kontaktując się już bezpośrednio z wybranym ośrodkiem po wstępnej rezerwacji.

 

CENA – ile kosztuje urlop z The Sun Holiday?

Za takie wakacje zapłacicie od 9,50£ lub 15£ , w zależności od terminu i wybranego ośrodka. Jest to cena za osobę, za cały termin, niezależnie czy wybierzecie weekend czy urlop w ciągu tygodnia.

Cena dotyczy każdej osoby przebywającej na urlopie (nie ma dodatkowej zniżki na dzieci), a minimalna liczba osób płatnych to 4. Oznacza, to że nawet jeżeli pojedziecie tam we trójkę (dwie osoby dorosłe + dziecko), to i tak będzie trzeba zapłacić za 4 miejsca w caravanie. Jednak uwierzcie mi, że to nadal się opłaca.

Biorąc pod uwagę, że minimalna liczba osób to 4, za cały urlop zapłacicie od 38£. Dokładnie sprawdziłem i trudno jest o tańsze zakwaterowanie. Cena nie obejmuje oczywiście wyżywienia i mogą pojawić siępewne dodatkowe koszty narzucane przez dany park (jak na przykład w naszym rachunku za wczasy, który zobaczycie nieco niżej). 

 

My za swój pięciodniowy pobyt (4 noclegi) zapłaciliśmy:

  • standardową opłatę za wakacje z The Sun Holidays: 9,5 £ za osobę za pobyt = 38£
  • dodatkową opłatę pobieraną przez ośrodek zależną od liczby noclegów: 4 x 6,90 £ = 27,60£
  • dodatkową opłatę “za wakacje w sezonie” czyli w czasie dni wolnych od szkoły” – 4 x 5£ = 20£
  • dobrowolną opłatę za podwyższenie standardu wynajmowanego caravanu: 45£

łączny koszt: 130, 60 £ (Taki sam caravan, w tym samym terminie, rezerowany bez pośrednictwa The Sun Holidays to koszt 330 £. )

 

UWAGA! W każdym ośrodku jest ograniczona ilość miejsc, szczególnie po promocyjnej cenie. Oczywiście w razie braku miejsc za 9,50£ lub 15£, zostanie zaproponowana Wam rezerwacja za większą kwotę. Ale tak to zazwyczaj jest przy tego typu akcjach, że kto pierwszy ten lepszy. Na pocieszenie powiem Wam, że my zarezerwowaliśmy swój kwietniowy wyjazd w lutym (ponad miesiąc od rozpoczęcia akcji) i udało nam się dostać miejsca za 9,50£ bez większych przeszkód.

 

REZERWACJA – jak zarezerwować wakacje z The Sun Holiday?

Aby zarezerwować urlop z The Sun Holidays należy za pomocą kodów i konta mailowego zalogować się na oficjalnej stroni, po czym wybrać ilość uczestników, cztery daty i cztery miejsca, które Wam najbardziej odpowiadają oraz wysłać zapytanie o ich dostępność. W odpowiedzi system bardzo szybko pokaże Wam dostępne opcje. Jeśli zdecydujecie się na którąś z nich, należy wypełnić kilka pól z dodatkowymi informacjami takimi jak choćby imiona i nazwiska wszystkich uczestników wakacji i opłacić urlop. Potwierdzenie otrzymacie na e-maila.

Po około 2 tygodniach, otrzymacie także papierowy list (tradycyjną drogą pocztową), który będzie potwierdzał Waszą rezerwację oraz warunki na jakie się zdecydowaliście. Teraz będziecie mieli możliwość przedłużenia urlopu lub zwiększenia standardu caravanu. W tym celu należy zadzwonić pod numer podany w liście.

 

PODSUMOWUJĄC – czy warto skorzystać z promocji The Sun Holiday?

Moim zdaniem ta promocja ma kilka zalet. Pierwsza to oczywiście cena za jaką można zarezerwować noclegi – założę się, że nie uda wam się zarezerwować jakiegokolwiek urlopu taniej. Po drugie oferta miejsc, do których można się wybrać jest bardzo szeroka. Można zwiedzić właściwie całe angielskie wybrzeże i jeszcze wiele innych miejsc. 

Wada jest zaś taka, że niestety wymaga ona poświęcenia nieco czasu i poszperania w interecie, szczególnie jeśli tak jak my wybieracie się po raz pierwszy na caravaning. Poza tym wymaga od uczestników nieco elastyczności, bo zawsze może się zdarzyć, że najlepsze miejsca są już zajęte i trzeba będzie zdecydować się na jakąś alternatywę.

Muszę przyznać, że biorąc pod uwagę niewysoką cenę i to, że promocja organizowana jest przez wątpliwej jakości gazetę spodziewałam się najgorszego. Na szczęście wszystko przebiegło bez problemów, wręcz profesjonalnie i z czystym sumieniem mogę polecić Wam udział w tej promocji jako sposób na spędzenie urlopu za nieduże pieniądze.

 

PS: Za polecenie The Sun Holiday dziękuję Basi 🙂 

 

 

AutorOla

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *