Trasa spacerowa pamięci Księżnej Diany (Diana Memorial Walk)

Diana Memorial Walk to trasa spacerowa, która prowadzi przez najpiękniejsze parki Londynu, czyli St James’s Park, Green Park, Hyde Park oraz Kensington Gardens.

Daje ona możliwość cudownego spaceru, podczas którego możemy podziwiać piękno angielskich parków, obserwować wiewiórki i liczne ptactwo oraz rozkoszować się chwilami spędzonymi razem. Ja uwielbiam takie spacery, bo dzieci mogą poczuć się podczas nich swobodnie, odkrywać w bezpieczny sposób zakątki parku i biegać po trawie. Idealny sposób na spędzenie dnia na świeżym powietrzu!

Dla mnie nieodzownym elementem takiego spaceru jest piknik na trawie. Oczywiście jeżeli jest wystarczająco ciepło, a trawa nie jest mokra, co wbrew panującym w świecie opiniom zdarza się tutaj dość często. 🙂

Trasa skonstruowana jest tak aby w czasie spaceru odwiedzić pałace i rezydencje związane Księżną Dianą i rodziną królewską.

  • Kensington Palaceoficjalna siedziby księżnej Diany (od czasu ślubu z Księciem Karolem aż do Jej śmierci w 1997 roku), obecnie stał się oficjalną londyńską rezydencją Księcia Williama i Księżnej Kate
  • Buckingham Palace – pałac królewski, londyńska rezydencja brytyjskich monarchów i największy pałac na świecie
  • Clarence House – oficjalna rezydencja Księcia Karola, który początkowo mieszkał tu wraz ze swoimi synami, a obecnie zamieszkuje tu także Jego druga żona Kamila
  • St James’s Palace – obecnie oficjalna siedziba dworu królewskiego, co w dzisiejszych czasach oznacza, że pracują w nim liczni urzędnicy dworscy
  • Spencer House – arystokratyczny pałac należący do przodków Księżnej Diany

Dokładną trasę znajdziesz tutaj.

Jeśli zdecydujecie się jednego dnia przejść całą trasę musicie nastawić się na spacer o długości 7 mil czyli ponad 11 kilometrów. Oczywistym jest, że nie każde małe nóżki przejdą taki dystans bez marudzenia. Nawet z wózkiem trasa może się okazać wyzwaniem dla niektórych rodzin. Zapewniam jednak, że wyjątkowa aura tych parków oraz moc znajdujących się tam atrakcji będzie dodatkowym atutem tego spaceru i nawet nie poczujecie tak zrobionych kilometrów. Zresztą sami najlepiej znacie swoje dzieci i ich możliwości, a w razie czego trasę można dowolnie skracać i wydłużać w zależności od nastrojów i zapasu energii w rodzinie. Skorzystaj z naszej gotowej trasy, tam napewno znajdziesz coś dla siebie!

 

 

 

Cała trasa oznakowana jest 90-cioma metalowymi plakietkami, które możemy znaleźć wtopione w spacerowe uliczki. Widnieje na nich wzór róży, który ma być nie tylko symbolem piękna i trwałości wspomnień o Księżnej Dianie, ale także symbolizować brytyjskie tradycje i dziedzictwo. Nasze dzieci chętnie szukały kolejnych znaków i świetnie się przy tym bawiąc. A my byliśmy zadowoleni, że z taką szybkością przemierzamy kolejne alejki.

 

DOBRA RADA: Moim zdaniem, najlepiej połączyć ten spacer z wizytą w Diana Memorial Playground placem zabaw, który koniecznie trzeba odwiedzić z dziećmi w Londynie. Wizyta tam będzie wisienką na torcie spaceru, jego idealnym zwieńczeniem!

 

 

AutorOla

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *