ZOO dla Małych Odkrywców w Battersea Park

 

Tuż nad Tamizą, pomiędzy mostami Albert Bridge i Chelsea Bridge znajduje się jeden z pięknych, londyńskich parków Battersea Park. Jedną z najfajniejszych atrakcji tego parku jest ZOO dla Małych Odkrywców, które zachwyciło nas nie tylko znajdującymi się tam zwierzętami, ale także innymi atrakcjami przygotowanymi dla dzieci w tym miejscu.

 

ZOO nie jest ani za małe, ani za duże. Takie w sam raz na spędzenie 2-3 godzin na świeżym powietrzu. Co prawda nie znajdziecie tam ani słoni, ani żyraf, ani wielkich, dzikich kotów, ale mimo to warto tam zajrzeć, by bliżej przyjrzeć się zgromadzonym tam zwierzętom.

 

Zwierzęta w ZOO w Battersea Park

 

Największymi ssakami jakie znajdują się w Battersea Park Children’s ZOO są kuce, osiłki i kangury oraz prześmieszna świnka Kune Kune. Nie można przejść koło niej bez uśmiechu na twarzy.

Oprócz nich będziecie mieli możliwość obserwowania lemurów, surykatek czy wydr, a z mniej spotykanych gatunków będą to ostronosy, mara patagońska, szkocki dziki kot czy agouti.

Poza tym w ZOO będziecie mogli zobaczyć także mniejsze zwierzęta takie jak szynszyle, świnki morskie, myszki czy chomiki oraz gady: węże, legwany czy żółwie. Będziecie też mieli okazję przyjrzeć się bliżej Emu oraz ślicznym, kolorowym papużkom i innym małym ptakom zgromadzonym w pokaźnych klatkach.

Podczas naszej wizyty największe zainteresowanie nie tylko wśród naszych dzieci wzbudzały różne rodzaje małp i małpiatek, które rozkosznie bawiły się na linach, kołach i huśtawkach ustawionych w swoich wybiegach.

 

Dodatkową atrakcją dla dzieci odwiedzających ZOO są karmienia zwierząt, które odbywają się o wyznaczonych porach. Dzięki nim będziecie mieli okazję na bliższe przyjrzenie się zwierzątkom, które z radością przybiegają do karmiącego go opiekuna. Godziny karmień znajdziecie także na oficjalnej stronie. 

 

 

Dodatkowe atrakcje dla dzieci z ZOO w Battersea Park

 

Oprócz opisanych wcześniej zwierząt, w ZOO znajduje się plac zabaw który jest tak fajny, ciekawy i pomysłowy, że na pewno spędzicie tam dodatkową godzinkę lub dwie.  Zapewne znalazłby się on w moim rankingu 5 najlepszych placów zabaw w Londynie, gdyby nie to, że aby wejść do ZOO trzeba kupić bilet, a we wspomnianym wpisie jest miejsce tylko dla bezpłatnych atrakcji.

Plac zabaw jest naprawdę spory i składa się z kilku części. Najważniejsze jest w nim to, że znajdują się tam bardzo rozmaite atrakcje, dla dzieci w każdym wieku. Znajdziecie tam między innymi ogromny drewniany zamek, który będzie atrakcją dla starszych dzieci, ale także dużo łatwiejszy tor wspinaczkowy dla młodszych dzieci.

Atrakcją, która cieszy się dużym powodzeniem niezależnie od wieku, jest ustawiony w pobliżu zamku naturalnej wielkości wóz strażacki. Jego wnętrze zostało tak przygotowane, żeby każde dziecko mogło się w nim poczuć tak jak prawdziwy strażak – jest kierownica, jest mnóstwo guzików i dźwigni – czego można chcieć więcej!

W czasie cieplejszych dni, największą atrakcją jest spora piaskownica z różnymi metalowymi częściami przez które płynie woda – wspaniała okazja do pompowania, przepompowywania, nalewania, przelewania i do zabawy w błotku. 😉

Oprócz tego będziecie mieć okazję do zagrania w dwie gry zręcznościowe – pierwsza polegająca na ugaszeniu pożaru tryskającą z węża strażackiego wodą, druga na prowadzeniu statku po sporym jeziorku.

UWAGA! Obie zabawy dodatkowo płatne 1£, więc nie zapomnijcie wziąć ze sobą monet.

 

Czas na piknik:

Na terenie ZOO znajdziecie także dwie małe knajpki, oferujące kawę, herbatę i przegryzki (kanapki, ciasteczka, sałatki). A jeśli weźmiecie ze sobą prowiant, to będziecie mogli zjeść go na przygotowanych do tego stolikach.

 

Lokalizacja:

Battersea Park, Chelsea Bridge Gate, Battersea, London, SW11 4NJ

 

Najłatwiej dotrzeć tam metrem wysiadając na stacji Sloane Square (linie Circle i District) – wtedy czeka Was dodatkowo 20 minutowy spacer po jednej z piękniejszych okolic Londynu.

Możecie także dojechać tam samochodem. Parking (Chelsea Bridge Gate) znajduje się nieopodal ZOO – opłata to 4£ za cały dzień.

 

Godziny otwarcia:

  • wiosna/lato – od 10.00 do 17.30
  • jesień/zima – od 10.00 do 16.30 lub do zmroku

Cena:

  • dorosły – 9,50£
  • dziecko – 7,50£
  • bilet rodzinny (dwoje dorosłych + dwoje dzieci lub jeden dorosły + troje dzieci) – 31£

 

Witryna: Battersea Park Children’s ZOO

 

 

Połączenie świetnego placu zabaw z małym ZOO urzekło mnie. Widać było, że nasze dzieci bawiły się wyśmienicie, a gdyby nie chłód (w końcu to październik) pewnie zostalibyśmy tam jeszcze dłużej.

Podczas wycieczek zawsze szukamy pobliskiego placu zabaw, gdzie dzieci mogą stracić trochę energii i rozwijać swoją sprawność fizyczną, a tu proszę – plac zabaw sam się znalazł, a w dodatku mogliśmy do niego wracać w przerwach od oglądania zwierząt.

Same ZOO też bardzo nam się podobało – idealna wielkość sprawiła, że nie musieliśmy tym razem przemierzać wielu kilometrów, poza tym zwierzęta jak i miejsca w których mieszkają są zadbane, aż miło się je ogląda. Wszystko to sprawia, że wizytę w ZOO dla Małych Odkrywców Battersea Park uważam za jak najbardziej udaną i z czystym sumieniem mogę polecić Wam to miejsce jako kolejny warty odwiedzenia punkt na mapie atrakcji dla dzieci w Londynie.

 


Może Was również zainteresować:

Zoo w Londynie – ZSL London Zoo                  Największa farma w Londynie – Mudchute Park and Farm

 

AutorOla

2 komentarzy

  1. Hej, nawet się nie domyślasz, jak się cieszę, że trafiłam na Twojego bloga! Mamy rodzinę pod Londynem i wygląda na to, że wkrótce pierwszy raz wybierzemy się do niej z dziećmi na kilka dni. Zaczęłam się już rozglądać za wskazówkami, jak zwiedzać Londyn z dziećmi (bo wiadomo, że to zupełnie inne zwiedzanie niż z samymi dorosłymi) i wygląda na to, że Twój blog jest skarbnicą bezcennych informacji.

    1. Dziękuję za przemiły komentarz. Dla takich chwil warto zarywać noce tworząc bloga 🙂 Jeśli potrzebowałabyś jeszcze jakiś informacji to służę pomocą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *