Winter Wonderland – zimowe szaleństwo w Hyde Parku

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Bardzo lubię ten czas, kiedy ulice zaczynają mienić się kolorowymi światełkami i z co drugiej wystawy sklepowej wygląda pulchniutki Święty Mikołaj z masą prezentów.

Jest takie jedno miejsce w Londynie, które właśnie w okresie przedświątecznym zmienia się nie do poznania. Jest to Hyde Park, który pewnie większości z Was kojarzy się z rodzinnymi spacerami. Ale zimą warto odwiedzić go z innego powodu. Co roku, od połowy listopada do pierwszego dnia stycznia, organizowany jest w nim Winter Wonderland – świetna zimowa atrakcja dla dużych i małych.

 

Założę się, że nie raz słyszeliście o tradycji przedświątecznych jarmarków, które w grudniu ściągają wielu miłośników bożonarodzeniowych drobiazgów i grzanego wina. Taką nazwą można określić także Winter Wonderland, tylko że jarmark w Hyde Parku jest kilkadziesiąt razy większy, kilkadziesiąt razy głośniejszy i kilkadziesiąt razy bardziej rozświetlony niż wszystkie pozostałe jarmarki w Londynie.

 

 

Atrakcje w Winter Wonderland w Hyde Parku

Jak na prawdziwy jarmark świąteczny przystało na małych lecz licznych straganach, będziecie mogli zakupić najróżniejsze ozdoby świąteczne, drobne prezenty i słodkości. Ale to znajdziecie przecież na większości jarmarków w Londynie.

 

To co naprawdę przyciąga największą ilość ludzi do Hyde Parku w grudniu to oczywiście możliwość przejażdżki na najróżniejszych atrakcjach rodem z najlepszych parków rozrywki. Ogromne młyńskie koło i kilka rollercoasterów, dzięki którym będziecie mogli sprawdzić wytrzymałość swoich nerwów i działanie waszego błędnika – to tylko nieliczne ze zgromadzonych tam atrakcji dla najodważniejszych.

Nawet jeśli sami nie zdecydujecie się na taką przygodę to ciekawie jest obserwować tych, którzy jednak to zrobili. Ich okrzyki ekscytacji, a może strachu… słychać w całym parku. Zresztą dla mniej odważnych (lub odwiedzających to miejsce z dziećmi 😉 ) na pewno znajdzie się tam także coś mniej ekstremalnego, na przykład wolno poruszająca się wieża widokowa.

 

Naturalnie w Winter Wonderlan nie zabrakło także przejażdżek dla dzieci. A ponieważ jest ich tam aż tyle i są tak różnorodne to każde dziecko (w każdym wieku) znajdzie tam coś dla siebie. Od samochodzików dla najmłodszych, poprzez małe karuzele łańcuchowe, aż do niewysokich rollercoasterów, które pomogą wprowadzić dzieci szkolne w tematykę tych bardziej ekstremalnych atrakcji w wesołym miasteczku. 

 

A jeśli lubicie szczyptę rywalizacji, to czekają tam na was liczne stoiska z grami zręcznościowymi (strzelanie, rzucanie do celu, strącanie puszek itd.), na których możecie wygrać na przykład gigantyczna maskotkę lub najnowszy model Iphona. W zeszłym roku, dzięki bystremu oku i wprawnej ręce wujka Pawła (pozdrawiamy!) udało nam się wrócić do domu z  największym psem do przytulania w całym Winter Wonderlan. Satysfakcja wujka i naszych dzieci – bezcenna! 😉

 

Oprócz tego w tym czasie w Hyde Parku znajdziecie także wiele stanowisk z ciepłymi przekąskami, damiani z grilla, gorącymi napojami i łakociami, które będziecie mogli skonsumować przy muzyce granej na żywo.

 

DOBRA RADA! Ubierzcie się ciepło, bo w końcu to zima, a cały Winter Wonderland znajduje się na świeżym powietrzu.

 

 

Atmosfera w Winter Wonderland:

 

Winter Wonderland to miejsce pełne atrakcji, śmiechu i radości. Nie sposób się tam nudzić. Dzieci na pewno na długo zapamiętają to miejsce, bo dla nich nawet przejażdżka najprostszą karuzelą w takiej atmosferze dostarcza ogromnych emocji.

My w tym roku byliśmy tam po raz drugi i na pewno wybierzemy się tam ponownie w przyszłym roku, bo jest to miejsce inne niż wszystkie, w który dobrze się bawimy.

 

UWAGA! Trzeba jednak pamiętać, że Winter Wonderland jest także miejscem głośnym, gdzie przychodzą tłumy i wszechobecne atrakcje dostarczają wielu bodźców. Nie każdy musi lubić takie miejsca, a dla niektórych małych dzieci może to być szczególnie męczące i rozdrażniające.

 

DOBRA RADA: Moim zdaniem Winter Wonderland robi największe wrażenie po zmroku, ale tak uważa większość ludzi i właśnie wieczorem (około 17-stej – 18-stej) przychodzi do niego najwięcej osób.

Nie zraźcie się wtedy tłumem ciągnącym w kierunku Hyde Parku, bo kolejka do wejścia idzie naprawdę sprawnie. W środku też nie trzeba długo czekać, żeby dostać się na poszczególne atrakcje – nieco większe kolejki spotkacie przy unikatowych atrakcjach takich jak rollercoastery.

A jeśli chcecie uniknąć tłumów to wybierzcie się w ciągu tygodnia, bo Winter Wonderland cieszy się największym powodzeniem oczywiście w weekendy.

 

 

Lokalizacja:

Winter Wonderland, Hyde Park, London W2

 

Najłatwiej dotrzeć tam metrem, wybór stacji jest spory i zależy od najdogodniejszej dla Was linii. Najbliżej Winter Wonderland znajdują się stacje: Marble Arch (linia Central) i Hyde Park Corner (linia Piccadilly).

 

Godziny otwarcia:

W 2018 roku Winter Wonderland otwarty jest codziennie od 10.00 do 22.00 aż do 6 stycznia 2018 roku, z wyjątkiem 25 grudnia kiedy jest całkowicie zamknięty.

 

Cena:

Wejście na teren: za darmo

  • Płatne są poszczególne przejażdżki: od 2£ do 10£ za osobę – w kasach opłaca się tokeny (1 token=1 funt), które potem można wydawać na atrakcje.
  • Dodatkowo płatne są także atrakcje takie jak: lodowisko czy lodowa grota – bilety warto rezerwować wcześniej na oficjalnej stronie.

UWAGA! Mimo darmowego wejścia na teren atrakcji, w Winter Wonderlandzie można wydać małą fortunę. Ale to zależy tylko od Was, bo równie dobrze można nie wydać ani funta.

 

Witryna: Winter Wonderland London

 

Artykuł ukazał się na największym portalu polonijnym w Europie:
londynek.net

 

 


Może Was także zainteresować:

5 najlepszych placów zabaw w Londynie

Chiński Nowy Rok w Londynie

AutorOla

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *