Przekonaj się dlaczego warto odwiedzić Londyn, TOP 3 powody

Zastanawiasz się nad celem kolejnej podróży? Wycieczka do Wielkiej Brytanii może okazać się świetnym wyborem. Unikalna mieszanka historii, kultury i nowoczesności sprawia, że każdy podróżnik — niezależnie od wieku i preferencji — znajdzie w tym kraju coś dla siebie. Nie bez powodu Londyn, czyli stolica Wielkiej Brytanii, jest jednym z najpopularniejszych miejsc turystycznych na świecie. Co sprawia, że podróżnicy są zachwyceni Londynem?

Londyńskie zabytki

Od ikonicznych zabytków do ukrytych klejnotów, Londyn oferuje szeroki zakres atrakcji turystycznych. Symbolem stolicy Wielkiej Brytanii jest Big Ben, czyli 96-metrowa wieża zegarowa z dzwonem ważącym ponad 13 ton. Wybijana przez niego melodia Westminster Quarters jest dla Brytyjczyków tym, czym hejnał mariacki dla krakowian.

Kolejnym symbolem Londynu jest Tower Bridge, czyli most zwodzony znajdujący się w pobliżu Tower of London. Na most można wejść bezpłatnie, jednak wystawa znajdująca się wewnątrz to atrakcja biletowana. Warto odwiedzić także sąsiedni most — London Bridge — oddalony około 15 minut na piechotę.

Opisane zabytki to zaledwie ułamek tego, co ma do zaoferowania historyczna część Londynu. Na zwiedzających czeka m.in. London Eye, Notting Hill i Buckingham Palace. Przed wycieczką warto zrobić rekonesans, bazując na informacjach dostępnych w internecie.

Londyńskie restauracje i puby

Aż 69 londyńskich restauracji otrzymało co najmniej jedną gwiazdkę Michelin, które w świecie kulinarnym stanowią najważniejsze wyróżnienie. Dla porównania, w całej Polsce można znaleźć zaledwie dwie restauracje, które mogą pochwalić się takim wyróżnieniem. W Londynie swoje ulubione miejsce znajdzie miłośnik niemal każdej kuchni — między innymi indyjskiej, azjatyckiej i, oczywiście, brytyjskiej.

Integralną częścią londyńskiego krajobrazu są także puby, które zdecydowanie warto odwiedzić w wolnej chwili. Są one ważnym elementem życia społecznego w Wielkiej Brytanii. Trunkiem, który dominuje w londyńskich pubach, jest piwo, a najpopularniejszą potrawą — fish and chips. Do najsłynniejszych londyńskich pubów zalicza się Lamb & Flag, Ye Olde Cheshire Cheese i Anchor Bankside.

Londyńskie domy mody

Londyn to raj dla fashionistów. Jeśli choć trochę interesujesz się modą, na pewno wiesz, że Wielka Brytania jest domem takich marek i nazwisk jak Burberry, Vivienne Westwood, Alexander McQueen. Ponadto w Londynie znajdziesz sklepy takich marek jak Louis Vuitton, Saint Laurent, Balenciaga, Supreme. Wycieczka do Londynu to doskonały moment, by zobaczyć ich produkty na żywo, a także kupić ekskluzywną pamiątkę.

Kiedy jest najlepszy czas na wycieczkę do Londynu?

Londyn jest wyjątkowym miastem, tętniącym życiem przez cały rok. Polubią go w szczególności te osoby, które nie przepadają za wysokimi temperaturami. W Londynie panuje klimat umiarkowany morski, który charakteryzuje się łagodną zimą i chłodnym latem — ze średnimi temperaturami nieprzekraczającymi 23 stopni Celsjusza.

Jeśli lubisz spędzać czas na zewnątrz, wycieczka do Londynu latem będzie świetną decyzją. Letnie temperatury nie są uciążliwe, a czas spędzony w najsłynniejszych parkach w Londynie — Greenwich Park, Richmond Park, The Green Park (i nie tylko!) — to świetna forma wypoczynku. Ponadto latem w Londynie odbywają się słynne festiwale, takie jak Glastonbury Festival, Edinburgh Jazz & Blues Festival oraz Wireless.

Londyńskie zimy, szczególnie w okresie przedświątecznym, to magiczny czas. Świąteczne dekoracje pojawiają się na londyńskich ulicach już od połowy listopada. Najważniejsza z nich znajduje się na Trafalgar Square i jest nią choinka, która jest corocznym prezentem od Norwegów, jako podziękowanie za pomoc w czasie II wojny światowej. Ta tradycja trwa nieprzerwanie od 1947 roku!

Podsumowując, najlepszy czas na odwiedzenie Londynu zależy od zainteresowań i indywidualnych preferencji. Jednak niezależnie od tego, kiedy odbędzie się Twoja wycieczka do Londynu, na pewno będziesz się tam świetnie bawić. Bez względu na zainteresowania, to miasto ma coś do zaoferowania każdemu.