Plażowanie, pływanie i nurkowanie w Wielkiej Brytanii

Wielka Brytania to kraj bogaty w miejsca, które warto zobaczyć. Przeczytaj te informacje.

Stolica Londyn to największe miasto, które sięga czasów prehistorycznych, pierwszymi osadnikami byli Rzymianie. Oprócz zwiedzenia obowiązkowych i wszystkim znanych punktów w samym Londynie warto wybrać się również w inne rejony tego kraju.

Wbrew pozorom Wielka Brytania to nie tylko deszczowa pogoda z wiatrem i kamieniami. W kraju tym ciągną się wybrzeża przez wiele kilometrów. Anglia może pochwalić się pięknymi terenami, które przeniosą nas na wyspy greckie, Karaiby czy do Nowej Zelandii.
A dlaczego? Dlatego, że mamy szanse odkryć tutaj piękne piaszczyste plaże i krystalicznie, turkusową wodę.

Cudownym miejscem na południu Anglii jest kraina Kornwalia. To hrabstwo najdalej wysunięte na południe tego kraju. Miejsce to zostało wciągnięte na listę UNESCO, ze względu na swój krajobraz, czyli przepiękne wrzosowiska oraz białe plaże. Teren też jest mało zaludniony i chwała mu za to. Miejsce to jest bardzo chętnie odwiedzane przez turystów, którzy mogą się tu wyciszyć i spędzić miłe chwile w otoczeniu przepięknej natury. Kornwalia przypomina półwysep, który z 3 stron otoczony jest wodami Oceanu Atlantyckiego i Morza Celtyckiego. W rejonie tym możemy podziwiać przepiękne klify, jednym z nim jest High Cliff, który osiąga 224 metrów wysokości. Kornwalię chętnie odwiedzają surferzy.

3 wyjątkowe plaże na południe od Londynu:

  1. Najbardziej popularna plaża to Man O’War Beach. Znajduje się ona w hrabstwie Dorset. To cudowne miejsce do plażowania, pływania i nurkowania. Woda ma tutaj kolor lazurowy, a plaża przypomina te, które możemy spotkać nad Morzem Śródziemnomorskim. Plaża znajduje się w zatoce otoczonej skałami i wzgórzami. Chroniona jest przez częściowo zanurzoną rafę koralową. Możemy tu spotkać śmiałków, którzy nurkują wśród skał i podziwiają głębiny.
  2. Porthcurno w Kornwalii. Między skalistymi przylądkami odkryjemy uroczą zatokę z białym piaskiem i lazurową wodą. Kiedy znajdziemy się w tym miejscu, od razu pomyślimy, że znajdujemy się na jakiejś greckiej wyspie, ale na pewno nie w Anglii. Jeśli woda będzie miała niski poziom, możemy spacerkiem przejść do następnej plaży w zatoce. Z miejsca tego możemy podziwiać cudowne widoki na Ocean Atlantycki. To istny raj, który zdobył wiele prestiżowych nagród.
  3. Luskentyre Beach. To kolejna plaża, która znajduje się na zachodnim wybrzeżu Isle od Harris w archipelagu Hebrydów Zewnętrznych. Plaża ta jest najpiękniejszą plażą Wielkiej Brytanii. Znajdziemy tu wiele kilometrów piaszczystej plaży, lazurową wodę oraz pięknymi wydmami. Piaski tego typu możemy zwykle spotkać w tropikach. Będą tutaj, możemy pomyśleć, że znajdujemy się na Karaibach.

Oprócz tych powyżej wymienionych 3 wyjątkowych plaż trudno również nie wspomnieć o kolejnych, ze względu na ich piękne krajobrazy. Warto pojechać trochę dalej, aby poczuć się jak na przykład w Nowej Zelandii.

Moim zdaniem warte do zobaczenia są plaże na półwyspie Gower i w Norfolk.
Plaża Rhossili, która znajduje się na końcu półwyspu Gower to najlepsza plaża w Europie, która jest długa na 5 km, pokryta złotym piaskiem. Nad plażą ciągną się klify pokryte trawą. Miejsce to jest bardzo chętnie odwiedzane przez surferów.
Plaża Brancaster w Norfolk. To ogromna plaża, która rozciąga się na długości kilku kilometrów wybrzeża. Miejsce to swoim wyglądem przypomina Nową Zelandię. Tutaj możemy pozwolić sobie na długie spacery, podczas których będziemy słuchać szumu fal, podziwiać laguny oraz zachód słońca nad wydmami.
Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że w Wielkiej Brytanii znajdziemy tak piękne miejsca do wypoczynku, plażowania, surfowania czy nurkowania. Anglia oprócz pięknie zachowanych obiektów typowo historycznych, które zachwycają turystów, ma w swoich zasobach miejsca, w których możemy odciąć się od cywilizacji i pobyć w naturze.

Odkrycie tych miejsc spowoduje, że spojrzymy na ten kraj z zupełnie innej perspektywy.