Rejs po Tamizie sposobem na zwiedzanie Londynu

Londyn to zarówno stolica, jak i największe miasto w Wielkiej Brytanii.

Historia miasta sięga czasów prehistorycznych, ponieważ w roku 43 naszej ery osiedlili się tutaj Rzymianie. W średniowieczu miasto zyskiwało, to właśnie z tego okresu pochodzi opactwo Westminster i twierdza Tower.

Londyn to jedno z niewielu miast, które żyje całą dobę, w centrum jest głośno i gwarno o każdej porze dnia. To również trzecie co do wielkości miasto w Europie, w którym mieszka około 9 milionów ludzi. Każdego roku Londyn odwiedza około 20 milionów turystów.
Przez miasto przepływa jedna z najdłuższych rzek – Tamiza, która ma 346 km. Źródło jej zaczyna się we wzgórzach Cotswolds w miejscowości Kemble. Tamiza połączona jest kanałami z innymi rzekami w Anglii i Walii, zmierza w kierunku Morza Północnego i jest ona najważniejszą drogą wodną w Wielkiej Brytanii. Miasta położne nad Tamizą to: Londyn, Oxford, Windsor i Reading.

Tamiza przez Anglików nazywana jest „ojcem staruszkiem”.
Obecnie Tamiza oferuje wiele atrakcji, przepływa przez typowo angielskie okolice, czyli wzgórza, lasy, łąki, wiejskie rezydencje, malownicze wioski i małe miasteczka.
Wielka Brytania to przepiękny kraj z bardzo atrakcyjną historią. Sam fakt, że jest to Państwo Królewskie, a krajem tym rządzi Królowa, jest bardzo ekscytujące. Dla nas, zwykłych ludzi życie królewski jest jakby cofnięciem się w czasie, kiedy to damy dworskie ubierały się w pięknie zdobione suknie, gdzie organizowane były bale królewskie, a życie usłane było różami.

Londyn możemy zwiedzać na różne sposoby: pieszo, dwupiętrowym autobusem Cobi lub rejsem po Tamizie.

Atrakcje, które warto zwiedzić z dziećmi w Londynie to między innymi:

 

  1. Wieża zegarowa Big Ben oraz Pałac Westminsterski, które znajdują się nad Tamizą. Wieża ma wysokość 96,3 metrów, na której znajdują się 4 zegary i każdy z nich ma 7 metrów średnicy. Pałac Westminsterski to miejsce, gdzie znajduje się Izba Gmin, Izba Lordów i izby innych urzędów.
  2. Opactwo Westminsterskie to najważniejsza katedra Wielkiej Brytanii. Tutaj odbywają się wszystkie najważniejsze uroczystości królewskie łącznie z koronacją królewską.
  3. London Eye, czyli wielki diabelski młyn, który został zbudowany nad Tamizą w roku 1999 z okazji nowego tysiąclecia. Na młynie zamontowano kapsuły, każda z nich waży aż 10 ton i porusza się bardzo wolno, pełny obrót trwa 30 minut. Ciekawostką jest, że ilość kapsuł nawiązuje do ilości dzielnic Londynu.
  4. Niedaleko diabelskiego młyna znajduje się Muzeum Shreka. Myślę, że każde dziecko zna tego śmiesznego zielonego Ogra i chętnie przeniesienie się do jego świata. Możemy tu razem z osłem przeżyć niesamowitą przygodę życia.
  5. Pałac Buckingham to miejsce godne polecenia do zwiedzania. W miejscu tym mieszka rodzina królewska. Pałac jest zamknięty dla zwiedzających, ale w miesiącach letnich, kiedy Królowa Elżbieta z rodziną spędza wakacje w swoim letnim pałacu, można zwiedzać. Udostępniane są jedynie wybrane pokoje, ale mimo to jest to niesamowita atrakcja i okazja do wejścia do środka. Pałac również można zwiedzać z zewnątrz, gdzie rano odbywa się zmiana warty gwardii królewskiej.
  6. Atrakcją na zwiedzenie Londynu jest rejs po Tamizie. Wycieczka statkiem po Tamizie – pewniak przy zwiedzaniu Londynu z dziećmi. W ten sposób możemy zobaczyć zakątki Londynu z innej perspektywy oraz posłuchać nagrań z audio przewodnika. Podczas takiego rejsu zobaczymy jedne z najstarszych zabytków. Przy okazji możemy zjeść pyszny dwudaniowy obiad, wypić kawę lub herbatę. Statki oferujące rejsy posiadają panoramiczne okna, które zapewnią niesamowite widoki, niezależnie od miejsca, w którym będziemy spożywać obiad lub pić kawę. Sposób na zwiedzanie Londynu statkiem to świetna alternatywa dla rodziców z dziećmi. Zwiedzanie z naszymi pociechami może okazać się trudne z powodu pokonywania długich dystansów na pieszo. A wiemy, że kiedy dzieci się męczą, zaczynają być marudne, a my może stać się bardziej nerwowi i poirytowani. Tutaj możemy zarezerwować atrakcje dla dzieci, czyli rejs po rzece, a my w tym czasie zobaczymy cuda Londynu. Rejs zaczyna się w przystani Tower Pier.

To tylko niektóre propozycje zwiedzenia Londynu i mam nadzieję, że zachęciłam was do skorzystania z nich.